אודות המועצה

דף הבית » נגישות

נגישות במועצה אזורית חוף השרון

המועצה האזורית חוף השרון פועלת ומקדמת את נושא הנגישות בליווי עמותת נגישות ישראל. אנו רואים בתושבים עם מוגבלות תושבים שווי זכויות, הזכאים ליהנות מנגישות מלאה לנכסי ולשרותי המועצה. בהתאם למוגדר בחוק, נכסי המועצה מונגשים בהדרגה. נושאים בתחום נגישות השירות אף הם מונגשים בהדרגה.

מטרתנו לאפשר לכל תושב/ת, עם או בלי מוגבלות קבלת שירות שוויוני ונגיש. המועצה רואה חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל התושבים וכן שיפור השירות הניתן לתושבים עם מוגבלות.

חלק זה באתר, מטרתו ליידע אותך מהם וכיצד ניתן ליהנות מהסדרי הנגישות במועצה.

 

נגישות למשרדי ושירותי המועצה בשפיים

מבני המועצה בהם מספקת המועצה שירותים לתושב מונגשים בהדרגה. התאמות הנגישות יפורסמו ויעודכנו באתר מעת לעת.

נגישות בישיבות ודיוני המועצה

ישיבות ודיוני המועצה מתקיימים בחדר הישיבות בבניין המועצה בשפיים במידה והנך נדרש להתאמות נגישות בישיבת הרשות אנא פנה אל רכזת הנגישות במועצה וזאת לא יאחר מ-10 ימים לפני מועד הישיבה על מנת שנוכל להיערך ולבצע התאמות.

 

הסדרי חנייה במשרדי המועצה בשפיים

במוקד ישנן שתי חניות נכים מסומנות.

 

נגישות במוקד הטלפוני

ההקלטות בנתב השיחות במוקד הטלפוני של המועצה מספקות מענה ברור, בקצב איטי וללא מוזיקת רקע. ניתן לפנות אלינו גם באמצעות דוא"ל moked@hof-hasharon.co.il או בפקס שמספרו: 09-8859028

 

שירות נגיש במועצה

  • הדרכה לשירות נגיש לעובדי המועצה- עובדי המועצה יעברו הכשרות למתן שירות נגיש לציבור
  • פטור מתור- לבקשת אדם עם מוגבלות המגיע למשרדי המועצה לצורך קבלת שירות, יסופק לו השירות ללא המתנה בתור עם הצגת תעודה המזכה אותו להתאמה זו.
  • כניסה עם חיית שירות- מותרת הכניסה עם חיית שירות לכל משרדי המועצה.

 

קבלת מידע בפורמטים נגישים

עובדי המועצה מתודרכים לתת מענה לבקשות להנגשת מידע המסופק בעל פה או בכתב, לרבות הקראת מסמכים ו/או סיוע במילוי טפסים לבקשת, במקום. על מנת לקבל מידע בפורמט נגיש שלא ניתן לספקו במקום, לרבות שירות תרגום לשפת הסימנים, ניתן לפנות בבקשה לרכזת הנגישות של המועצה, עו"ס יערה שטולברג בטלפון 09-9596537/ 09-9596580 או באמצעות המייל: yaaras@hof-hasharon.co.il. במידה ויש צורך בהקראה של מסמך, הדפסת טפסים בגופן מוגדל, עזרה במילוי טפסים, יש לפנות למרכז שירות ומידע הממוקמים בעמדת הכניסה למשרדי המועצה בשעות הפעילות והנציגות ישמחו לעמוד לשרותכם. כלל המסמכים והטפסים המצויים באתר הנם נגישים. בימים אלה המועצה פועלת על מנת להנגיש את הפרוטוקולים של הדיונים הציבוריים.

 

נגישות אתר האינטרנט

אתר המועצה האזורית חוף השרון הונגש לטובת גולשים עם מוגבלות בהתאם לתקן הישראלי 8556 ברמת AA. באתר  הושקעו משאבים רבים מתוך כוונה להקל על השימוש בו, וכן להפוך את שירותי המועצה לזמינים יותר עבור אנשים עם מוגבלות: להלן חלק מהפעולות שבוצעו במסגרת הנגשת אתר האינטרנט של מועצה אזורית חוף השרון:

  • אמצעי ניווט והתמצאות באתר פשוטים ונוחים לשימוש
  • תכני האתר מאורגנים היטב באמצעות כותרות ורשימות
  • האתר מותאם לצפייה בדפדפנים השונים
  • לאובייקטים הגרפיים יש חלופה טקסטואלית (alt)
  • האתר מאפשר שינוי בגודל הגופן על ידי שימוש במקש CTRL וגלגלת העכבר
  • הקישורים מכילים הסבר לאן הם מקשרים
  • אפשרות שינוי של גודל הטקסט, צבע הרקע, צבע סימון העכבר ועוד

 

אירועים

המועצה האזורית חוף השרון פועלת להנגשת האירועים המופקים על ידה לטובת ציבור תושבי המועצה. הסדרי הנגישות באירוע יפורסמו באתר כמו כן, למידע אודות הסדרי הנגישות באירועים השונים יש אותם מקיימת המועצה ניתן לפנות אל רכזת הנגישות במועצה.

 

צור קשר

המועצה האזורית חוף השרון תשמח לקבל פניות, מידע ו/או הצעות על מנת לשפר את השירות לתושביה. להלן דרכי יצירת קשר
פרטי רכזת הנגישות – רעות חזן , טלפון: 09-9594630 דוא"ל: reuth@hof-hasharon.co.il, פקס: 09-9596557
מנהלת לשכת פניות ציבור – אבישג כרמי 09-9594662, 09-8859028, avishagc@hof-hasharon.co.il