אודות המועצה

אבהות נוכחת: סדנת מפגשים קבוצתיים לאבות

אבהות נוכחת: סדנת מפגשים קבוצתיים לאבות
מהי אבהות? אבהות היא כמו חדר כושר עבור הגבר, וכלי עבורו לפתח את עצמו באזורים שלא תמיד נדרש להם, כחלק מהתפקוד שלו כגבר בעולם. פיתוח איכויות הוריות משרת את האב בכל סיטואציה בין-אישית בחייו, בין אם זה בזוגיות, בעבודה, ביחסים במשפחה המורחבת ועוד. פיתוח האיכויות ההוריות הוא גם אינטרס של הילדים מאחר והם יחוו הורה שלם יותר. הגיעה השעה לאבהות נוכחת: פעילה, מעורבת ומטפלת.

הציפייה לתפקוד מלא בכל הסטטוסים התובעניים שהחיים המודרניים מביאים איתם תובע אנרגיה, תשומת לב וזמן גדולים מאי פעם, והאתגר לשלב את תפקיד האבא גדול מאי פעם. הצרכים של הילדים לא השתנו בגלל הקדמה, האינטרנט, הרשתות החברתיות, הרפואה המודרנית, החיבוריות מכף היד, הזמינות המתמדת, ההצפה באינפורמציה ועוד.

הילדים שלנו ממשיכים לבקש מאתנו את מה שנחוץ להם וכשהם לא מקבלים אותו, הם מגבירים את הקול שלהם ומכאיבים לנו ומאותתים לנו להתעורר. הקשיים שלהם בהרגל או התנהגות שמוציאה אותנו מדעתנו או אפילו בחולי בגוף הם כולם איתותים שמכוונים אלינו ההורים.

התנאים הסביבתיים העכשוויים, שבהם נשים משלבות אמהות עם הגשמה עצמית, הרצון להשקיע בילדים, הכרח של שני הורים לשאת בנטל, מאפשר לגברים לממש את האבהות הנוכחת. הזמן הוא עכשיו!

אני יוזם סדנה של 12 מפגשים קבוצתיים בשעות הערב. המפגשים יתקיימו אחת לשבוע ויכללו מעט חומר עיוני בנושא אבהות והרבה עבודה קבוצתית עם חיי היום יום של המשתתפים. בסדנה נכיר ונתרגל כלים כגון: הקשבה אמפטית, ניהול כעסים, תקשורת במצבי קונפליקט, ויסות רגשי.

על המנחה:

עומר שביט, בן 41, תושב אודים. בעבר עסקתי בניהול בהיי טק, ובשנתיים האחרונות אני עושה הסבה לעבודה עם אנשים עם התמקדות בגברים. חלק מהכלים שרכשתי הם מנהיגות והגדלת מעגלי השפעה ע"פ חכמת הקבלה, מיינדפולנס, וכעת הנחיית גברים באוניברסיטת ת"א.
לפרטים נוספים על המפגשים:

ריקי מאירי – מנהלת תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי ומרכז טיפולי "נתיבים להורות" מ.א. חוף השרון.

09-9594667

riki@hof-hasharon.co.il