אודות המועצה

אושרה תוכנית הקמת מתחם "חנה וסע" בשפיים

על רקע הגידול באוכלוסיית יישובי השרון, ומתוך הכרה בצורך למצוא פתרונות תחבורתיים, החליט משרד התחבורה להגות תוכנית להקמת מרכז תחבורה שיכיל מעל 7,000 מקומות חנייה וייתן מענה לעומסים התחבורתיים בכניסה למטרופולין.

הפרויקט, שאושר ביום שני האחרון בידי קבינט הדיור ובמסגרתו כלול גם שטח לתחנת רכבת עתידית, יאפשר נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית בדרך לגוש דן והסביבה. בין היעדים אליהם ניתן יהיה להגיע בתחבורה ציבורית מהחניון: איזור הקריה בתל אביב, הבורסה ברמת גן, שדרות רוטשילד בתל אביב, צפון רחוב אבן גבירול, אוניברסיטת ת"א ועוד.

בנוסף לחניון, הפרויקט יכלול גם תחנת רכבת ותחנות אוטובוס, מקומות חניה לאופנועים ואופניים, רציפים עבור שאטלים וחניוני לילה לאוטובוסים.

הפרויקט יתפרש על שטח של כ-265 דונמים, הגובל בהמשך לכביש 20 ממזרח, כביש 2 ממערב וכביש 541 מדרום.

ראש המועצה, אלי ברכה, על התוכנית שאושרה: "הפרויקט נוצר מתוך הכרה וצורך למצוא פתרונות תחבורתיים לאור העובדה שאנחנו הולכים לקבל צונאמי של תנועה מאבן יהודה, עמק חפר, נתניה, קדימה וצורן, כל יישובי הסביבה הולכים להתעבות וברור לנו שכמות התנועה בחוף השרון רק תלך ותגדל, כאשר כל הצירים המשמעותיים עוברים דרך חוף השרון.

מול העומס הגדול, היה לנו ברור שצריך לקום מתחם של חנה וסע, ואף סייענו לחבר את הקצוות, ומשרד התחבורה הרים את הכפפה. אנו מברכים על כך שהמתחם הגדול בישראל יהיה בחוף השרון, ואנחנו חושבים שהנהנים מהמתחם יהיו תושבי חוף השרון שיזכו לנגישות גבוה בהרבה לתחבורה ציבורית אל גוש דן".

 

הדמיית המתחם בשפיים