אודות המועצה

אלופה

השנה החלומית של גפן פרימו: את שנת 2017 גפן פרימו מכפר נטר לא תשכח. היא רק בת 17.5 ולפני כמה שבועות זכתה במדליית הארד באליפות ישראל בג'ודו. אחרי 3 מדליות בתחרויות בינלאומיות וים של מוטיבציה, נראה שהשמיים הם הגבול. האם חוף השרון תזכה בייצוג היסטורי באולימפיאדת 2020? אם תשאלו את גפן, יש עוד הרבה עבודה בשביל להגיע לשם. האלופה של חוף השרון. ריאיון מיוחד.

אנחנו עוקבים מרחוק אחרי השנה החלומית שלך עם זכייה טרייה והיסטורית במקום השלישי באליפות ישראל בג'ודו ושלוש מדליות בתחרויות בינלאומיות. איך את מסכמת את השנה הנוכחית?

התחלתי את השנה עם ציפיות גבוהות מעצמי ואני שמחה שהיא הסתיימה בצורה די מוצלחת מבחינתי. כמובן שרציתי שכל המדליות יהיו מזהב, אבל זה נותן לי מוטיבציה לנסות להשיג את זה בהמשך.

היית במחנה אימונים ביפן? מה עשית שם? יכולה קצת לספר?

טסתי עם בנות הנבחרת לחודש של מחנות אימונים. ביפן הומצא הג׳ודו והנבחרת שלהם היא החזקה ביותר. התאמנו קשה מאוד כל יום, למדנו טכניקות חדשות וחווינו שיטות אימון שונות במטרה להשתפר ולהגיע חזקות ומוכנות יותר לעונות התחרויות הבאות.

מה היעדים ל-2018? תחרויות מרכזיות?

השנה אהיה בת 18 ואני עוברת להתחרות בג׳וניור – קטגוריה שהיא עד גיל 21, אז אני עוד לא יודעת מה בדיוק מתוכנן עבורי, אבל יש לי עוד מחנות אימונים חזקים לפני תחילת העונה שאני כבר מצפה להם.

חושבת כבר על האולימפיאדה או שמוקדם לדבר על זה?

זה החלום שלי, אבל כרגע עוד מוקדם לדבר על זה. אני אצטרך קודם להתחיל להתחרות בבוגרות (21+) בשביל להגיע לשם.

את מתחרה לפי קבוצת גיל או לפי קבוצת משקל? סליחה על הבורות בעניין הזה. איפה את מתאמנת? כמה פעמים בשבוע

אני מתחרה לפי קבוצת גיל, כמו שציינתי, השנה אעבור לקבוצת גיל חדשה – עד גיל 21, וקטגורית המשקל שלי היא עד 52 קילוגרמים.

אני מתאמנת בווינגייט פעמיים ביום, חוץ מימי שישי (פעם אחת בווינגייט ובצוהרים במועדון) ובשבת (חופש). בנוסף יש לנו גם ריצות שאנחנו עושות בין שלוש לארבע פעמים בשבוע.

חוץ מהג'ודו יש תחביבים נוספים?

ברור! אני אוהבת לבשל, לרוץ, לקרוא ספרים, לעשות שופינג, להיות בים ועם המשפחה והחברים שלי.

המשפחה עברה לחוף השרון לפני כמה שנים. איך הייתה הקליטה פה? 

עברנו לכפר נטר לפני כשלוש שנים. אחרי שעברתי להתאמן פעמיים ביום בווינגייט לא הספקתי לחזור בין האימונים לבית הספר. ההורים ואני היינו מבזבזים שעות בכבישים וזה היה קשה לכולם.

המעבר לכפר נטר היה קצת מלווה בחששות. האחים שלי עזבו את מועדון הג'ודו הקודם שלהם ועברו להתאמן במועדון מיטב נתניה, ובנוסף לכך, כמובן, מעבר לבית ספר חדש בלי שהכרנו שם אף אחד. אבל מהר מאוד הוא התברר כמוצלח. המורים קיבלו אותנו מדהים בבית הספר, הם תומכים בנו ב-100% ומפרגנים מאוד ומתאימים לנו את המערכת, וגם הילדים מפרגנים בצורה בלתי רגילה.

את לומדת בבית החינוך המשותף בשפיים. איך את מצליחה לשלב את הלימודים יחד עם האימונים והתחרויות?

השנה אסיים כיתה י"ב בבית החינוך המשותף בשפיים ואני מצליחה לשלב את הג׳ודו בלימודים הרבה בזכות ביה״ס. המורים באים לקראתי בכל דרך אפשרית ועושים הכול כדי שיהיה לי כמה שיותר קל להתרכז בג׳ודו, ואני רק צריכה לדאוג להגיש עבודות, מבחנים ובגרויות. עד שעברתי לבית ספר חוף השרון, לא הכרתי כזו מערכת מפרגנת ותומכת.

מה לגבי שירות צבאי? זה בתכנון?

בגלל שהמחויבות שלי היא כל כולה לג׳ודו, מסתמן שהשירות שלי יהיה בתור ספורטאית מצטיינת. אעשה כל תפקיד על הצד הטוב ביותר

אתם סוג של משפחת ג'ודו-על נכון? גם האחים שלך הולכים בעקבותייך. הבית חי ונושם ג'ודו 24/7? יש תחרות בינך לבין האחים או שכולם מפרגנים לכולם?

אנחנו לגמרי חיים ונושמים ג׳ודו 24/7, אבל התחרות בינינו לא קיימת.

אין מי שרוצה בהצלחתי יותר מהמשפחה שלי, ואין מי שרוצה בהצלחתם יותר ממני.

ספרי קצת על הזכיות שלך.

הזכיות המשמעותיות שלי בשנת 2017 הן סגנית אלופת אירופה עד גיל 18, מקום ראשון באולימפיאדת הנוער ומקום שלישי באליפות אירופה עד גיל 21 וממש בסיום השנה מקום שלישי באליפות ישראל לבוגרות עד משקל 52 ק"ג.

ג'ודו נתפס כספורט מאוד אינדיווידואלי. בסוף, ברגע האמת, את לבד על המזרן מול מתמודדים שאת לא בהכרח מכירה. איך את מתמודדת עם זה? יש איזה טיפ של אלופים שאת יכולה לשתף?

אני חושבת שאחת הסיבות שבגללן אני אוהבת ג׳ודו היא כי אני תלויה בעצמי. אני זאת שצריכה לעבוד קשה ולתת 100% מעצמי בכל אימון, להקפיד על תזונה, על המשקל ועל ההתאוששות של הגוף שלי, ואני גם זאת שתישא באחריות של ההפסד או של הניצחון.

אז פה דווקא אין סודות ואין קיצורי דרך. צריך לעבוד קשה, וכמובן, להאמין בעצמך.

 ובכל זאת, טיפ של אלופה לדור הצעיר יותר שנמצא בתחילת דרכו?

אני חושבת שהכי חשוב זה להאמין בעצמך, לא לוותר גם אם קשה, ולא לשכוח ליהנות מהדרך.