אודות המועצה

בשעה טובה: הגן הלאומי חוף השרון נחסם לכניסת כלי רכב

 

בשעה טובה, ואחרי עבודה מאומצת נחנכה ביום רביעי גדר חסימת הגן הלאומי חוף השרון דרום לאורך הדרך מארסוף עד לתע"ש. בכך הושלמה בניית המחסום בגן הלאומי במועצת חוף השרון מוינגייט בצפון ועד נוף ים בדרום.
החסימה נועדה למנוע כניסת כלי רכב לשמורת רכס הכורכר שלאורך קו החוף במטרה לשמור על הטבע, להגביר את בטיחות המטיילים, ולמנוע את שחיקת השטח והתמוטטות המצוק.בניית המחסום התאפשרה הודות לעקשנותם הראויה לכל שבח של 'קהילת שומרי המצוק' בשיתוף המועצה האזורית חוף השרון ורשות הטבע והגנים,
בשנים האחרונות פועלת מועצה אזורית חוף השרון בשיתוף קבוצת 'קהילת שומרי המצוק' וגופים ירוקים נוספים להגנת מצוק הכורכר ובית הגידול הייחודי שלו ממערב לארסוף קדם, התוצאות כבר ניכרות בשטח: הצמחייה מתפשטת ובמקום ניתן למצוא כבר מעל 100 זני ציפורים שונות, חלקן נדירות מאוג, צבאים, שועלים, תנים ודורבנים.
בטקס שהתקיים במקום ביום רביעי בירך ראש המועצה האזורית חוף השרון אלי ברכה את קהילת שומרי המצוק והודה להם על פועלם למען שמירת הסביבה הטבעית במועצה: 'כשמדברים על שטחים פתוחים ומחסומים זה אולי נשמע מוזר – אבל המחסום שומר על השטח ועל הטבע. בלעדיו, כפי שראינו עד כה, ההרס הוא גדול. גדר החסימה הוקמה בזכותכם ומגיע לכם את כל הקרדיט על כך." חברי 'שומרי המצוק סיכמו את הדברים: "מדובר בהגשמת חלום וצעד חשוב בשמירה על הריאה הירוקה שלנו. זהו משאב שעלינו לשמור עליו ולחנך אליו".
מועצת חוף השרון מזמינה את הציבור הרחב להגיע ולטייל רגלית במצוק הכורכר, ליהנות מהנוף המדהים לים ולשמור על רצועת הטבע היפה שלנו עבור הדורות הבאים.