אודות המועצה

האם תוכנית "חוף נקי" מטעם המשרד להגנת הסביבה מגיעה אל חוף השרון?

האם תוכנית "חוף נקי" מטעם המשרד להגנת הסביבה מגיעה אל חוף השרון?
ראש המועצה, אלי ברכה, נפגש עם סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז, שהציג בפניו את תוכנית "חוף נקי" מטעם המשרד להגנת הסביבה. ברכה: "תמיכת המשרד לאיכות הסביבה תסייע לנו להמשיך ולשמור על רצועת החוף הארוכה והיפה שלנו נקיה לרווחת הציבור"

 

ראש המועצה, אלי ברכה, נפגש עם סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז, שהציג בפניו את תוכנית "חוף נקי" מטעם המשרד להגנת הסביבה.

בתחום מועצת חוף השרון יש רצועת חוף של 1.5 ק"מ, והמועצה עשויה לקבל עד 90 אלף שקלים עבור ניקיון החופים. בפגישה בין סגן השר לראש המועצה גם עלתה האפשרות להעסיק שוטרים בשכר בכדי לבצע פעולות אכיפת ניקיוון בחופים.

תוכנית "חוף נקי" יוצאת לדרך, כאשר המשרד להגנת הסביבה שילש את התקציב לניקיון החופים, שעומד על כ-8.6 מיליון שקלים השנה. התמיכה תינתן עבור ניקוי חופים מוכרזים ובלתי מוכרזים בתחום הרשות לאורך כל השנה.

סגן השר מזוז: "עם פתיחת עונת הרחצה, אני שמח שתוכנית 'חוף נקי' יוצאת לדרך. המשרד החליט לשלש את התקציב לניקיון החופים, גם אלה הלא מוכרזים, זאת במטרה לסייע לרשויות לשמור על ניקיון החופים. כולי תקווה שהקיץ הזה אזרחי ישראל יוכלו לרחוץ בחופים נקיים".

ראש המועצה, אלי ברכה: "אנו פועלים לאורך כל ימות השנה בכדי לשמור על רצועת החוף והגן הלאומי שלנו. תמיכת המשרד לאיכות הסביבה וסגן השר מזוז מבורכת ומשמעותית, ותסייע לנו להמשיך ולשמור על רצועת החוף הארוכה והיפה שלנו נקיה לרווחת הציבור ובעלי החיים המיוחדים שחיים בסביבתה".

ברכה הוסיף: "עבודות הניקיון יימשכו לצד פעולות החינוך שאנו מבצעים בבתי הספר ובמרחב המועצה, כדי שנמשיך לשמור ולהגן על ערכי הטבע ועל ניקיון שמורות הטבע המיוחדות שבשטחינו, שנמצאות תחת איום מתמיד של פיתוח תשתיות".

צילום מהפגישה עם סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז