אודות המועצה

הישגי שיא לתלמידי מועצת חוף השרון בשנת הלימודים תשע"ה 92% זכאות לבגרות בבית החינוך המשותף של מועצת חוף השרון

 

ראש המועצה אלי ברכה: "אני גאה במערכות החינוך האיכותיות שלנו, שלא מוותרות על אף תלמיד ולא מוותרות לאף תלמיד. מברך על כך שלצד מערכת החינוך שלנו, פועלות מסגרות חינוכיות חשובות בשטח המועצה, וגאה בהם על הישגים שראויים לכל שבח".

הישגים ראויים לשבח בחוף השרון: אחוז הזכאות לבגרות בבית החינוך המשותף עומד על 92% לצד 0.1% נשירה בלבד. אחוז תעודות הבגרות באנגלית (4-5 יח"ל) עומד על  94.3%  בהשוואה ל-55% ממוצע ארצי, ואחוז תעודות הבגרות במתמטיקה (4-5 יח"ל) עומד על  43.4%  בהשוואה ל- 28% ממוצע ארצי.  נתון אשר מציב את מערכת החינוך של מועצת חוף השרון בצמרת ההישגים של תלמידי ישראל.

תלמידי המועצה מובילים גם בחינוך לערכים ולמעורבות חברתית ואזרחית, כאשר 37% מבוגרי השנתון ביישובי המועצה התנדבו לשנת שירות טרם גיוסם לשירות משמעותי בצה"ל. אחוזי הגיוס לצה"ל עומדים על 97%.

ביום שני השבוע פרסם משר החינוך את תמונת החינוך הכוללת של מועצת חוף השרון, לפיהם אחוז הזכאות במועצה עומד על 81%. במועצת חוף השרון הביעו שביעות רצון מהנתונים, הכוללים בנוסף לבית החינוך אותו מפעילה המועצה עבור תלמידי היישובים, גם את "הבית של תמר", לתלמידים בעלי לקויות למידה ואת כפר הנוער "נווה הדסה" הפועלים באופן עצמאי בשפיים ותל יצחק.

"זו השנה הראשונה שבה משרד החינוך מאחד יחד את נתוני כל בתי הספר הפועלים במרחב המועצה", מסבירה שוש אקהאוז מנהלת מחלקת החינוך בחוף השרון "לא רק שאין ירידה באחוזי הזכאות המרשים של 92%, גם כאשר משרד החינוך שכלל לתוך הנתון המועצתי את הנתון האזורי של בתי הספר הנוספים הגענו לנתון המכובד של 81%. אנו גאים בתלמידי בית החינוך וגאים לא פחות בממוצע המצרפי של שלושת בתי הספר יחד".

ראש המועצה אלי ברכה מסר: "מערכות החינוך האיכותיות שלנו לא מוותרות על אף תלמיד ולא מוותרות לאף תלמיד. 92% הזכאות לבגרות בקרב תלמידי המועצה שמים את בית החינוך המשותף שלנו בצמרת בתי הספר בארץ זו השנה השלישית ברציפות. התוצאות האלה הן תולדה של עבודה יוצאת דופן של הצוות החינוכי שלנו, של ההורים וכמובן של התלמידים ולהם מגיעות הברכות". אלי ברכה  התייחס לנתוני משרד החינוך ואמר: "חינוך אינו רק משוואה של ציונים. במרחב המועצה פועלים "הבית של תמר" וכפר הנוער "נווה הדסה" המספקים מסגרת חינוכית מדהימה לתלמידים מכל רחבי הארץ. כראש מועצה אני מברך על כך שמסגרות חינוכיות חשובות אלה פועלות בשטח המועצה, וגאה בהם על הישגים שראויים לכל שבח".