אודות המועצה

חוף השרון – מתעמלים במכביה

מייצגים את ישראל בכבוד במכביה

הכירו את הספורטאים מחוף השרון שמשתתפים במכביה: השחיינית טלי למקוף מקיבוץ יקום; גפן פרימו הג'ודוקא מכפר נטר, ליאור דרוק הסייפת מקיבוץ יקום, גיא כהן המתעמלת מקיבוץ געש, גאיה גלעדי המתעמלת מקיבוץ שפיים, מיכאל ויזל רוכב הסוסים מרשפון ותמרה דויד הטריאתלטית מרשפון

המכביה ה-20, בה משתתפים ספורטאים מ-80 מדינות, יצאה לדרך ב-10 ליולי, ויש בה ייצוג מכובד של תושבי חוף השרון:
טלי למקוף, יקום
השחיינית טלי למקוף מקיבוץ יקום מתחרה בשחייה במקצים של 400 ו-800 מטר חתירה. לאחר מכן הצפינה טלי לכנרת ותשתתף במשחה 5 ק"מ במים פתוחים. רגע לפני האימון האחרון סיפרה לנו טלי שזו המכבייה השנייה שלה, ושיש הרגשה מיוחדת של אחווה שמאוד שונה מתחרויות בינ"ל אחרות.
טלי התחילה לשחות בבריכת הקיבוץ מגיל אפס. טלי היא אלופת ישראל 3 פעמים ברציפות במשחה ל-1500 מטר חופשי, ואלופת ישראל בשחייה במים פתוחים שנתיים ברציפות.

צילום של טלי למקוף בבריכה

 

 

 

 

 

 

 

 

(טלי למקוף, קיבוץ יקום)

גאיה גלעדי, שפיים. התעמלות קרקע ומכשירים

"הגעתי למדליית זהב בתחרות הקורה, מדליית כסף במכשיר הסוס קפיצות, ומדליית זהב בקבוצתי בקטגוריית בוגרות. יצאנו עם אלמנט חדש במוקדמות במכבייה כדי להתכונן לאליפות העולם, אך לא עליתי עם זה לקרקע. אני מאוד מרוצה. אני חוזרת מפציעה וזו פעם ראשונה שהתחריתי בקרב רב מאז הפציעה בכתף. במשך שנתיים לא התחריתי בקרב רב, אלא רק במכשירים בודדים. אני בת 19, נולדתי בקיבוץ שפיים, דור רביעי בקיבוץ. אני מתעמלת מגיל 8 באגודת על"ה רעננה, המאמנת שלי היא מיכל קוסטרינסקי, ואיתה אני מאז שהתחלתי. השנה סיימתי מקום 13 באליפות אירופה בסוס קפיצות, ועליתי השנה ל-2 גמרים בגביע העולם בסוס קפיצות ובקרקע".גאיה תשתתף באליפות העולם הקרובה שתתקיים באוקטובר בקנדה.

מאיה גלעדי עם המדליה

(גאיה גלעדי, קיבץ שפיים צילום: ג'ימאניה)

גיא כהן, קיבוץ געש. התעמלות קרקע ומכשירים

"השתתפתי בתחרות התעמלות מכשירים בדרגת ג'וניור. הגעתי למקום 7 באליפות ישראל ומקום 12 במכביה בקרב רב. כרגע אין תחרויות נוספות. אני מתעמלת 6 שנים בעל"ה רעננה עם המאמנת מיכל קוסטרינסקי.

המתעמלת גיא כהן

(גיא כהן, קיבוץ געש, צילום: ע.ל.ה רעננה)

 

ליאור דרוק, קיבוץ יקום. סייף
ליאור דרוק, הסייפת בת ה-14 מקיבוץ יקום היא מצעירות המשתתפות במכבייה, וזכתה במדליית זהב קבוצתית יחד עם נבחרת ישראל.

ליאור החלה לסייף בגיל 10 לאחר שצפתה בסרט בו התרחש קרב סייף. מאז היא מתאמנת במועדון האולימפי "הפועל כפר סבא" וצוברת הישגים ברמה הארצית. ליאור, תלמידת בית החינוך המשותף חוף השרון, משתתפת גם בתחרויות בינלאומיות, והשנה זכתה במקום השני באליפות ישראל לילדים ובמקום השלישי באליפות ישראל לקדטים, מה שהעניק לה את הכרטיס הכניסה לנבחרת ישראל לנוער למכבייה, על אף גילה הצעיר.

מרים, אימא של ליאור, מספרת על ספורט שבו יש יתרון לא רק לכושר פיזי וזריזות, אלא גם לחוזק המנטאלי עם קבלת החלטות אסטרטגיות בזמן אמת.

הספורטאית ליאור דרוק

 

מיכאל ויזל, רשפון. רכיבה על סוסים

מיכאל ויזל זכה במדליית הזהב במכביה.

רוכב סוסים מיכאל ויזל

(מיכאל ויזל, צילום: אסף רחמים)

תמרה דויד, רשפון. טריאתלון

הספורטאית רונית גבעון מאיו

(תמרה דויד)