אודות המועצה

כאן לא יוקם שדה תעופה!

החששות היו כבדים והמאבק היה מתיש ומתמשך. אך שדה התעופה החליפי להרצליה לא יוקם בשטח המועצה בסמוך לשמורת חרוצים כפי שנקבע בתחילה. המיקום שנבחר: חדרה-מזרח

בתום חודשים רבים של מאבק ציבורי ומקצועי שניהלנו יחד אתכם, התושבים, קיבלה הועדה לתשתיות לאומיות החלטה כי שדה התעופה החלופי להרצליה יוקם בשטחי העיר חדרה – מזרח ולא בשטח מועצת חוף השרון, סמוך לשמורת חרוצים, כפי שהומלץ תחילה.

מועצת חוף השרון מברכת על החלטת הועדה לתשתיות לאומיות שלא להעתיק את שדה התעופה מהרצליה לשטח המועצה. מדובר בהישג גדול וחשוב מאין כמותו, בו יש לכם התושבים חלק מרכזי.

אנו מבקשים להודות לכל מי שלקח חלק במאבקנו המשותף: לוועד הפעולה של התושבים, לתלמידי בתי הספר היקרים ולמחנכות והמחנכים שיצאו לשטח, הגיעו לדיוני הוועדה ומחו בכל דרך לגיטימית שעמדה לרשותם, למערך התמיכה המקצועי שלנו, עו"ד נרי ירקוני ומשרד הלובינג גורן-עמיר שליוו אותנו לאורך כל הדרך, לגופים הירוקים ולראשי הרשויות הסובבים אותנו שתמכו גם הם בעמדתנו.

אנו נמשיך ונעקוב אחרי התקדמות הליך התכנון של שדה התעופה ונוודא כי הכוונה לבנות שדה תעופה מעל הראש שלנו ירדה סופית מהפרק. ההישג הזה משותף לכולנו והוא לטובת העתיד של כולנו.

סוזן רובינשטיין, ממובילות מאבק התושבים: "המאמץ המשותף של כל הגורמים בתהליך זה מה שחיזק ומחזק אותנו – המועצה, הציבור וגם כמובן הגופים הירוקים והערים שמסביבנו שהצטרפו למאבק. יש לנו זכות לגור באזור עם הריאה הירוקה המדהימה. עלינו לזכור שזו האחראיות שלנו לשמור עליה. ביחד נלמד את ילדנו ואת עצמנו להעריך את המתנות שהטבע נתן לאזורינו. עלינו לשמור על השטחים הפתוחים של החקלאות, כי בזכות השטחים הפתוחים הטבע יכול להמשיך לשגשג. בשיתוף של כל הגורמים ביחד אנחנו נעבוד בשמירה על הריאה הירוקה".

לקריאת הכתבה בכלכליסט לחץ כאן

ומי שרוצה להיזכר בפרטי המאבק. לקריאה לחץ כאן