אודות המועצה

מדברים מהשטח

סיוונה גולן (מקור השם בחודש סיוון שבו נולדה) נכנסה לפני כחצי שנה לתפקיד מנהלת מחלקת הרווחה והשירותים החברתיים במועצה עם תפיסת עולם הרואה את תפקיד הרווחה לא רק טיפול בבעיות אלא גם ניסיון לאתרן מוקדם יותר ולמנוע אותן מבעוד מועד – כבר מהגיל הרך. עם צוות מסור ומקצועי לצידה, היא מאמינה בבניית שיתופי פעולה בין מקצועיים עם מחלקות המועצה וביציאה לשטח – למסגרות החינוך וליישובים. *ראיון כניסה לתפקיד.

"אני מגיעה לתפקיד מתחום הניהול בגיל הרך ולאורך שנות עבודתי פעלתי תמיד עם ולמען אוכלוסיות בסיכון", מספרת סיוונה במשרדה במחלקת הרווחה במועצה. "התחלתי את הקריירה כעובדת סוציאלית בכפר הנוער 'מאיר שפיה' המיועד לנוער בסיכון גבוה ולאחר ארבע שנים של עבודה מאוד מאומצת הרגשתי שההתערבות שלנו בכפר מעטה מדי ומאוחרת מדי".

הסבירי.

"כשמגיע נער בן 17 עם סיפור חיים קשה ומטלטל, היכולת להשפיע ולסייע לו בגיל הזה מוגבלת ומצריכה זמן ומשאבים רבים יותר. אחרי ארבע שנים בכפר אמרתי לעצמי שאני מוכנה לעבוד קשה אבל חשוב לי להגיע לתוצאות. הבנתי שאם אפנה את האנרגיה לטיפול בגיל הרך, כאשר הבעיות נולדות, אלווה את ההורים הצעירים ואטפל בבעיות עם הופעתן, אמנע סבל רב ומצוקה וגם אחסוך משאבים רבים. יש היום הסכמה בקרב כל גורמי המקצוע שהשנים הראשונות משפיעות על כל מהלך חייו של הילד כאדם בוגר".

היא בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בחינוך, ואת ניסיונה המקצועי צברה לאורך שנים רבות של עבודה משותפת עם מערכות הרווחה, החינוך והבריאות. "בשנים האחרונות עסקתי במגוון תפקידי ניהול שהמכנה המשותף שלהם הוא פיתוח וניהול שירותים ותוכניות ברמה הארצית וברמה המקומית והדרכת צוותים רב-מקצועיים. שימשתי כמנהלת תוכניות ארצית ב'אשלים ג'וינט ישראל' – עמותה משותפת לממשלת ישראל, הפדרציה היהודית של ניו יורק וג'וינט ישראל, שמטרתה פיתוח שירותים ותוכניות חדשניות לילדים ובני נוער בסיכון ומשפחותיהם בארץ. כמו כן הקמתי וניהלתי את האגף לגיל הרך במסגרת מנהל החינוך של עיריית נתניה – אגף שהפך למודל חדשני ופורץ דרך המהווה מודל למידה ארצי לרשויות ומשרדי ממשלה".

את מסיימת בימים אלה חצי שנה של היכרות עם המערכת. יש כבר תובנות?

"אני לקראת סיום סבב פגישות אישיות עם כל השותפים במחלקות השונות במועצה ועם הנהלות היישובים ובתי הספר ואני לומדת שמידת ההיכרות שלהם עם העשייה המקצועית והמגוונת של המחלקה הינה מוגבלת. קורים פה דברים מרגשים וחשובים. יש פה צוות  מאוד מחויב ומקצועי של עובדות סוציאליות. חשוב לנו להיות מוכרות ולהזמין את התושבים ושותפי התפקיד לבחון יחד איתנו איך אנחנו יכולות לסייע.

"אחד האתגרים העומדים בפנינו הוא שיווק העשייה. כמו כן נוכחותנו בשטח פחותה מדי ולכן אנו חושבות יחד על מציאת פתרונות יצירתיים להגביר את המודעות לפעילותנו בקרב הציבור. אתגר נוסף שעומד בפנינו הוא הרצון להטמיע תרבות עבודה שמבוססת על שותפויות בין מקצועיות בינינו לבין מחלקות אחרות במועצה ושותפויות עם הנהלות היישובים.

"אני באה עם אמונה עמוקה וסגנון עבודה המושתת על שותפויות בעיקר בכל מה שנוגע בילדים, נוער ומשפחות במצוקה. לא ניתן לטפל באופן מיטבי ומקצועי ללא תיאום ושיתוף פעולה מלא של מערכות החינוך, הרווחה והקהילה, וזה אחד האתגרים הגדולים שאני לוקחת על עצמי בתקופה הקרובה".

איך מתחילים לקדם מהלך כזה?

"השותפות הראשונה שאנחנו מקדמים בימים אלה היא בין מחלקת הרווחה לבין מחלקת החינוך. הנושא הזה נמצא בתוכנית העבודה שלנו לשנת 2018 ויחד עם מחלקת החינוך נקים שולחן עגול להתמודדות וטיפול בנוער בסיכון".

ישנה תדמית הנובעת אולי מכך שאנחנו מועצה בעלת דירוג סוציו-אקונומי גבוה, שרוב האוכלוסייה שבה מבוססת מבחינה כלכלית, ולכן אנחנו חסינים ולא זקוקים לשירותי הרווחה.

"התדמית הזו מוכרת לנו אבל אין בה אמת. אנחנו מוצאות בקהילות המועצה את כל מגוון הבעיות הקיימות בכל מקום אחר בארץ. החל מעוני ועד תופעות אוניברסליות של גירושין, זקנה, מחלות ומשברים, מוגבלויות ונכויות ואלימות במשפחה. הכול נמצא פה אבל בהיקפים מצומצמים יותר: מילדים ומבוגרים העלולים להיקלע למצבי סיכון ועד לאנשים שהם על גבול הסיכון או בסכנה וצורך בהגנה ממשית.

"יחד עם זאת", מדגישה סיוונה, "ומשום שזו מועצה חזקה, מושקעים משאבים רבים  בפיתוח תחום העבודה הקהילתית: פיתוח חוסן קהילתי, עידוד עזרה הדדית בקרב תושבים ויצירה וחיזוק של רשתות חברתיות. יחידת ההתנדבות שלנו פועלת עם מחלקות המועצה, ארגונים, עמותות, הנהגות יישוביות וקבוצות תושבים להרחבת מעגלי מתנדבים, פיתוח ייזום ועידוד פרויקטים ומתן ידע מקצועי. כל זאת כדי לשפר את איכות החיים של התושבים והקהילות במועצה".

יכול להיות שמכיוון שאנחנו נתפסים בעיני עצמנו כחזקים ואולי טובים יותר מאחרים, אנחנו נוטים דווקא להסתיר חלק מהבעיות?

"אכן כן. הדיווח למחלקת הרווחה מגיע לעיתים מאוחר מדי. אנשים, בעיקר בעלי האמצעים, נוטים לקנות עזרה באופן פרטי, ובחלק מהמקרים הקשיים מגיעים אלינו בשלב שבו הסכסוכים כבר חריפים ונידונים בבית משפט. אז כבר מוטלת עלינו חובה חוקית להתערב".

דיברת בקצרה על הצורך של המחלקה לרדת לשטח. איך אתן מתכוונות לעשות את זה?

"אני רוצה לייצר חלוקת עבודה שבה לכל יישוב תהיה עובדת סוציאלית מטעם המועצה שאחראית על היישוב, כך שתהיה כתובת ברורה וזמינה ותהיה יכולת אמיתית ללוות תהליכים.

"כמו כן חשוב מאוד שהמחלקה תגיע יותר לבתי הספר ותעבוד בשיתוף פעולה עם היועצות והפסיכולוגיות לא רק בטיפול במשברים ובעיות אקוטיות אלא גם במניעה".

איך פונים לעזרה? יש לי בעיה איך אני מגיע אליכן?

"שירות טוב עובר מפה לאוזן, וכשאנחנו מציעות מענה מותאם, טיפול טוב ובשעות נוחות אז הציבור מצביע ברגליים ומגיע. ניתן לפנות אלינו באמצעות המענה הטלפוני בשעות הפעילות וישנה אפשרות לפנות גם דרך אתר המועצה או ישירות לעובדת הסוציאלית הממונה על התחום הרלוונטי ומרכזת אותו. הכול כמובן נעשה באופן דיסקרטי".

אחד הקהלים העיקריים שאתן מתמקדות בהם הוא הגיל השלישי.

"אם הממוצע הארצי עומד על 12% תושבים מעל גיל 65 במועצה אנחנו עומדים על 15%. זה כמובן משמח אבל גם מציב קשת של אתגרים. הזקנה ממוקמת על רצף. יש פנסיונרים צעירים ופעילים שרוצים ויכולים ליהנות מתקופת הפנסיה ובקצה השני של הרצף ישנם הקשישים, החולים, הסיעודיים, הדמנטיים והעריריים שיש לוודא שאינם נשארים מאחור או לבד. יש עובדת סוציאלית במשרה מלאה שמטפלת בגיל השלישי ולצידה רכזת תרבות שאחראית על כל נושא התרבות והפנאי".

יש שירותים חדשים שאתן שוקלות לספק בתחום הזה?

"בתחום הזקנה אנחנו מתכוונות לקיים ערבי הסברה ביישובים בנושא מיצוי זכויות בגיל השלישי, נפתח מענים לאוכלוסייה הבוגרת שיופעלו בהתנדבות ע"י אזרחים ותיקים ובנוסף נקים יחידה למניעת התעללות בקשישים, והכוונה היא לא רק התעללות פיזית. לפעמים מדובר בהזנחה של בני משפחה או ניצול של הקשיש על ידי קרובי משפחה עד כדי רעב, בדידות ועצב גדול. אנו מתכוונות להמשיך ולהרחיב את התחום ולספק מענה וכתובת לנזקקים".

ובתחומים נוספים?

"בתחום הטיפול בפרט ובמשפחה נספק מענה חדש לאימהות לאחר לידה, קבוצת תמיכה לאימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, וקבוצות הדרכה ותמיכה לאבות ולאימהות חד הוריות. בתחום הנוער בכוונתנו להכניס שתי תוכניות חדשות כמענה לנוער על רצף הסיכון על פי מיפוי צרכים שייערך בקרוב. ובתחום העבודה הקהילתית נקים מרכז גישור מועצתי, נרחיב את תחומי המידע בתחנת שי"ל (צרכים מיוחדים ואוכלוסיית הלהט"בים), נפתח הכשרה לפעילים חברתיים מכל יישובי המועצה, ויחד עימם נחשוב על מענים קהילתיים חדשים ומותאמים לכל קהילה וקהילה".

שםתפקידמייל
סיוונה גולןמנהלת המחלקה לשירותים חברתייםsivanag@hof-hasharon.co.il
יורם עובדיהמזכיר המחלקה ועובד זכאותrevacha@hof-hasharon.co.il
ריקי מאירי מנהלת נתיבים להורות והתחנה לטיפול משפחתיriki@hof-hasharon.co.il
עדי רפאל זילברשטיין עו"ס אזרחים ותיקים adiz@hof-hasharon.co.il
ענת לויעו"ס נוער וצעירים ופקידת סעד לחוק נוערanatl@hof-hasharon.co.il
עליזה פרידמן- ליסאורעו"ס משפחה ונכויות alizaf@hof-hasharon.co.il
יערה שטולברגעו"ס קהילתיתyaaras@hof-hasharon.co.il
הגר ואן אקעו"ס קהילתית - התנדבות וחוסן hagarv@hof-hasharon.co.il
עידית ששוןעו"ס לעניין לסדרי דיןidits@hof-hasharon.co.il
מתי הלרמןרכזת תרבות לגיל השלישיmatih@hof-hasharon.co.il