אודות המועצה

מועצה אזורית חוף השרון: 2,500 תלמידים יפתחו את שנת הלימודים תשע"ז

במהלך חופשת הקיץ השקיעה המועצה 1.5 מליון שקלים בשיפוץ ושדרוג הכיתות ומתקני בתי הספר

שלום כיתה א': 227 תלמידי ותלמידות כיתה א' יפתחו ביום חמישי הבא את שנת הלימודים במועצת חוף השרון. הם יצטרפו ל-2,268 תלמידי היסודי, התיכון וחטיבת הביניים ו-720 ילדי הגיל הרך שצפויים לחזור מחופשת הקיץ לבתי הספר והגנים.

ביום חמישי קיימה מועצת חוף השרון יום היערכות מסכם לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ז, אליו הגיעו מנהלות בתי הספר, מנהלות חינוך, גננות מורים ומדריכים. במהלך חופשת הקיץ השקיעה המועצה כמיליון וחצי ₪ בעבודות תחזוקה וההיערכות בבתי הספר השונים במועצה. בין עבודות השיפוץ והשידרוג ניתן למנות איטום גגות בבית החינוך למניעת דליפות בחורף בבית הספר היסודי וויצמן בבית יהושע ובאולם הספורט בשפיים של בית החינוך המשותף שעבר שיפוץ מקיף. בבית הספר וייצמן הוכשר מגרש חול למשחקי כדור וסומן מגרש ריצה זאת בנוסף לצביעה חיצונית, ותיקון ליקויי בטיחות שונים. במועצה מעריכים כי לא צפויות בעיות עם פתיחת הלימודים וכי המערכת ערוכה לקלוט חזרה את הילדים בכל המסגרות.

עירית על-דור שפירא תחל אף היא את שנת הלימודים כמנהלת החדשה של בית החינוך המשותף חוף השרון. במכתב שכתבה להורי ומחנכי בית הספר כתבה עירית: "אני מביאה לבית הספר תפיסת עולם המאמינה בתלמידים כבני אדם בוגרים. אני מאמינה בחינוך לעצמאות לצד האחריות שהתלמידים לוקחים על עצמם על הלימודים שלהם ופעולתם הערכית – חברתית. אני מאמינה בקהילה שותפה, הורים פעילים ותורמים ממרצם ומידיעותיהם לבית הספר. אני מאמינה שההורים שותפים לפעילות החינוכית ויחד נאפשר לתלמידים שלנו להיות בוגרים אזרחים ראויים ותורמים לסביבתם".

ביום שני התקיים טקס פרידה מאשל קליינהאוז שסיים את תפקידו כמנהל בית החינוך. ראש המועצה אלי ברכה בירך את צוותי ההוראה:  ההישגים המופלאים של הילדים במערכת החינוך היא במידה רבה מאוד בזכותכם המחנכים, המורים והצוותים החינוכיים. פתיחת שנת הלימודים היא עניין מרגש כל שנה ויחד איתכם אנחנו משקיעים משאבים רבים מאוד כדי שלילדים שלנו יהיו את התנאים הטובים ביותר להצליח ולפרוח בכל בתי הספר והגנים. התברכנו בצוותי הוראה מוכשרים שיודעים לחנך למצויינות ולא פחות חשוב מכך לערכים. אני מאחל לאשל שנפרד מאיתנו הצלחה בכל דרך שייבחר ולכם צוותי ההוראה והחינוך, שנה של עשייה ברוכה. עבודה קשה לפניכם אבל אין לי ספק שכמו בכל שנה תתנו לילדינו את כל תשומת הלב הדרושה כדי שיצליחו. שנת לימודים פוריה ומוצלחת!"