אודות המועצה

ממשיכים במאבק: סיור עם הועדה לתשתיות לאומיות בשמורת חרוצים

ביום ראשון, 23.4.17, יצאה הועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) בראשות אדריכל קרלוס דרינברג, לסיור בשמורת חרוצים, ביחד עם אנשי התכנון של רשות שדות התעופה (רש"ת) והחברה להגנת הטבע. הסיור יצא לפועל כהמשך לדיון אשר התקיים בירושלים בחודש מרץ. לאחר מכן המשיכה הועדה לסיורים נוספים בעמק חפר.

הסיור אורגן על ידי משה פרלמוטר – נציג החברה להגנת הטבע במוסדות התכנון, ומטרתו היתה להמחיש בפני נציגי הועדה לתשתיות לאומיות ונציגי רשות שדות התעופה את הפגיעה הסביבתית והאקולוגית שתוכנית הקמת שדה התעופה בתחומי השמורה עשויה לגרום.

מטעם המועצה לקחו חלק בסיור מר אלי ברכה – ראש המועצה, אדריכל ירדן ערמון – מהנדס המועצה, מיכל וימר לוריא והדס גנות ממחלקת הקיימות. אליהם הצטרפו תושבי המועצה שעוסקים בקידום תוכנית בר קיימא, וכן נציגי רשות הטבע והגנים בראשות האקולוג ד"ר יריב מליחי.

הנציגים הדגישו את הסכנה הברורה שמרחפת מעל כל מערכות החיים והסביבה שהתפתחו באגן פולג. אסון שיחול לא רק על תחום האתר, אלא ישפיע גם על כל השמורות הסובבות את שדה התעופה המתוכנן, ועל מכלול השטחים הפותחים באזור.

אלי ברכה, ראש המועצה, המחיש כי הפגיעה בשטחים הפתוחים היא מדרון חלקלק ומסוכן לפגיעה בשטחים נוספים שאינם בתחום התוכנית. כל קו אדום השומר עליהם היום יוסר, ולא תהיה שליטה בכך. הפגיעה תהיה כמובן גם בתנאי החיים של תושבי הערים הסמוכות – רעננה ונתניה – אשר נהנים אף הם מהשטחים הפתוחים בתחומי המועצה.