אודות המועצה

נפרדים מנמרוד פלג – קב"ט המועצה היוצא

נמרוד פלג, קב"ט המועצה בשמונה השנים האחרונות, סיים לאחרונה את תפקידו ויצא לגמלאות. בשנים האחרונות הושקעו משאבים רבים בתחום המוכנות לחירום במועצה, הן כספיים והן אנושיים, כדי שבזמן אמת יינתן לתושבים וליישובים מענה מלא ומקיף. * ראיון סיום תפקיד עם האיש שהיה אחראי בשנים האחרונות לביטחון של כולנו

 כמה זמן כיהנת בתפקיד הקב"ט במועצה?

"שימשתי כקב"ט המועצה בשמונה השנים האחרונות. לפני כן עשיתי תפקיד דומה במועצה המקומית סביון".

ספר קצת על התפקיד ומה הוא דורש

"תפקיד קב"ט המועצה כולל שלושה נדבכים מרכזיים: כובע הביטחון, כובע המוכנות לחירום והכנת המועצה לחירום, ותחום הבטיחות בדגש על בטיחות מוסדות החינוך.

בתחום הביטחון אנו פועלים בשיתוף פעולה עם גורמי האכיפה של משמר הגבול ומשטרת ישראל, יחד עם רכזי הביטחון ביישובים, כיתת הכוננות המועצתית, והמתמידים – תושבי המועצה המתנדבים לפעולות סיור ושיטור מקומי. כל אלה יחד מהווים את גורמי הביטחון שנותנים מענה רחב בתחום. תפקיד הקב"ט הוא להיות הגורם המתכנן והמקשר בין כל גורמי הביטחון.

כיתת הכוננות המועצתית מורכבת מכ-30 מתנדבים, שנותנים את הנשמה ומגיעים בכל שעה לכל אירוע בו הם נדרשים לספק מענה. בין היתר בזמן גניבות ועבירות רכוש. הם יוצאים אל השטח בעקבות קריאה של רכז ביטחון, יש להם תוכניות מסודרות איך לפעול מול כל פריצה בכל יישוב, והם מכירים את תוואי היישובים בעל פה כמו גם את דרכי הגישה והמילוט בשדות. ההישג המשמעותי ביותר שלהם הוא בהורדת רמת הפשיעה בשנים האחרונות.

התחום השלישי הוא בטיחות מוסדות החינוך וזה היה העיסוק העיקרי שלי: מדובר בעבודה אינטנסיבית ויומיומית של סיורים במוסדות החינוך, בבתי הספר ובגני ילדים, קיום שיחות עם גננות ומנהלות ובעלי תפקידים בתוך בתי הספר שנקראים 'העוזר למנהל בתחום בטיחות וחירום'. הם עוברים הכשרה של 60 שעות שנתיות בנושאים האלו והם הזרוע המקשרת שלי בבית הספר לביקורת ובקרה, טיפול בליקויים וכל נושא שצריך לבצע כדי לשמור על בטיחות הילדים במוסדות החינוך".

דבר חשוב שהכנסנו לתחום הביטחון במועצה הוא שכל אירוע מועצתי גדול ורב משתתפים, כמו למשל אירוע פסטיבל המוזיקה או רוכבים לאור ירח, חייב להיות עם רישוי עסק מסודר. כלומר, מהנדסים בודקים, חשמלאים בודקים ומאשרים, אני בודק ויש אבטחה מסודרת לכל מקרה שחלילה יקרה. כיום יש מסגרת כוללת לכל אירוע כזה, עם תיק אירוע מסודר. הכנסנו את זה למועצה, ואני גאה בכך.

תחום נוסף שעסקתי בו, והוא לא פחות חשוב לטעמי, הוא בטיחות מתקני המשחקים ביישובים. לפני כן כל יישוב ניהל את המתקנים בעצמו. ייעצתי למועצה לקחת על עצמה את נושא הטיפול במתקני המשחקים ולפקח על נושא הבטיחות בהם. כך עשינו ויצרנו סטנדרטיזציה באיכות המתקנים. אני מאמין שהמרוויחים הגדולים ביותר מכך הם הילדים שנהנים מהמתקנים בבטיחות מקסימלית".

יש נושאים שצריך עוד לקדם?

"ישנם שני תחומים שלא הספקתי ליישם, ואני מאמין ששחר מחליפי יעסוק בהם: הקמת מוקד מועצתי שיפקח באמצעות מערכות טכנולוגיות על גורמים במרחב ויספק תמונה ומענה בטחוני שלם ורחב יותר, ולצדו הקמת מוקד עם תוכנה מרכזית. הנושא השני הוא הכשרת רכזי הביטחון ביישובים, כך שיזכו לאותה רמת הכשרה כמו של קב"ט המועצה באמצעות קורס מורחב יותר"

ובנימה אישית, בצאתך לגמלאות

"כשאני מסתכל אחורה אני שמח שעשיתי הרבה. מאוד נהניתי להיות עובד מועצת חוף השרון, בתוך מסגרת כזו נעימה וטובה. נהניתי לעבוד עם האוכלוסייה הנהדרת של מערכת היישובים. התושבים העריכו את עבודתי, ועברתי שמונה שנים טובות ומספקות, מקצועית ואישית. בימים אלה יצאתי לפנסיה ליהנות גם מהמשפחה והנכדים".

תוכניות וחלומות לעתיד?

"אני מתכנן לטייל כמה שיותר, ויש לי תוכנית מסודרת שכוללת עיסוק בביטחון מוסדות חינוך כמתנדב. אני מתנדב במשטרת התנועה יום בשבוע. אקדיש זמן לאשתי ולמשפחה, וכל היתר – ארגיש איש חופשי ומאושר, שעוסק בתחביבים.

בשם כל תושבי המועצה אנו מבקשים להודות לנמרוד על שנות תרומתו למועצה ולביטחון האישי של כולנו ומאחלים לו עוד שנים רבות של תרומה ועזרה וכמובן לנצל את הפרישה להגשמת חלומות ותכניות חדשות.

תמונה של נמרוד פלג קצין ביטחון היוצא ללגמלאות