אודות המועצה

נפתחה תחנה חדשה לטיפול משפחתי וזוגי

בימים אלה נפתחה תחנה חדשה במועצה המספקת ייעוץ וטיפול זוגי ומשפחתי. התחנה ממוקמת במתחם המועצה בשפיים ומורכבת משורה של מטפלים מומחים בטיפול משפחתי, זוגי, ובטיפול בילדים באמצעות אמנויות (מוסיקה, דרמה, אומנות ותנועה).

ריקי מאירי, עו"ס במועצה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת מסבירה כיצד נולד הרעיון:  "לפני כשנתיים נפתח במועצה מרכז המספק טיפולים משפחתיים וטיפולים לילדים. לאחרונה ראינו שישנו צורך גובר בקרב משפחות וזוגות לקבלת הדרכה וסיוע בנושאים שונים. כתוצאה מכך החלטנו להרחיב את סל השירותים החברתיים והטיפוליים שהמועצה מספקת".

"עד היום לא יכולנו לקבל פניות ישירות מתושבים, אלא רק לאחר אישור ועדה של משרד הרווחה. השירות החדש של המועצה, מאפשר לנו לקיים קשר ישיר עם התושבים, ללא כל מעורבות משרדים ממשלתיים".

הטיפול אינו מחייב דיווח ואינו כולל פתיחת תיק במחלקת הרווחה, למעט רישום ותשלום.ריקי מאירי עו"ס  במרכז התחנה החדשה במועצה המספקת ייעוץ וטיפול זוגי ומשפחת

חיה ארגמן, מנהלת מחלקת הרווחה: "הסתכלות שלנו היא מערכתית ואנחנו בוחנים בשיתוף המשפחה מהי החלופה הנכונה ביותר עבורם. על פי הצרכים אנו ממליצים על אופי הטיפול ומשלבים טיפולים משותפים לכל המשפחה יחד עם מפגשים פרטניים לילד, להורה בודד או לשני ההורים, בהתאם לצורך".

התחנה מספקת מגוון של טיפולים וקיימת אפשרות ליהנות מיותר מתכנית אחת:

  • הדרכה הורית המעניקה העשרה וכלים להתמודדות עם קשיים שונים העולים בחיי היום יום של הילדים ובשלבי ההתפתחות השונים.
  • קשיים בין בני הזוג בתקשורת, באינטימיות, בחלוקת התפקידים ועוד.
  • טיפול רגשי לילדים עם התאמה אישית לכל ילד וילדה, לצורך חיזוק הדימוי העצמי והכישורים החברתיים וחזרה למסלול ההתפתחות הנורמטיבי.

 

התשלום עבור השירות מסובסד על ידי המועצה, על פי מפתח הכנסה ונע בין 120 ל-180 ₪ למפגש. אורך מפגש כשעה וסודיות מובטחת

 

לפרטים נוספים ותיאום פגישה ניתן להתקשר בין השעות 8:00 ועד 16:00 לטלפון שמספרו: 099596506, לבקש את יורם או ריקי, או במייל ישירות לריקי: riki@hof-hasharon.il