אודות המועצה

סטארטאפ חינוכי

תלמידי בית ספר ויצמן בחוף השרון מייצגים את ישראל במיזם העולמי Global" Enterprise Challenge"לפני שבוע נערך אירוע השיא של המיזם המשותף של בית הספר וייצמן בבית יהושע וחברת מיקרוסופט במסגרתו ביקרו תלמידי בית הספר במרכז מחקר ופיתוח של מיקרוסופט והציגו בפני עובדי החברה את הפיתוחים השונים עליהם עבדו כל השנה. בין היתר זכו התלמידים להרצאה בנושא יזמות וטכנולוגיה.
מטרת המפגש הינה להפגיש את היזמים הצעירים עם אנשי מקצוע מובילים מתחום ההייטק ולאפשר להם להציג בפניהם את תהליך הלמידה שנעשתה בבית הספר ולשתפם בחוויית היזמות העסקית.
בית ספר ויצמן במועצה האזורית חוף השרון נבחר כבר בשנה שעברה כשותף למיזם חינוכי, ייחודי ובינלאומי. גולת הכותרת של המיזם הינו פרויקט למידה שיתופית בינלאומי בהשתתפות תלמידי כיתות  ה, ו', הנקרא Global Enterprise Challenge.  מדובר במיזם עסקי יוצא דופן, המחבר בתי ספר מ-22 מדינות ברחבי העולם, לפרויקט חינוך גלובאלי אחד, שאותו מוביל בית הספר Brodclyst שבאנגליה.
במסגרת הפרויקט הוקם תאגיד בינלאומי, המונה 10 חברות, שמייצרות מוצרים שונים. בתי הספר מתפקדים כחברות בנות, שאחראיות על כל התהליכים הכרוכים בניהול עסק, החל מהכנת תכנית עסקית למוצר שהוטל עליהם, דרך פיתוח ועיצוב המוצר לפי ראות עיניהם של התלמידים, וכלה בגיוס תקציב, ייצור, שיווק ומכירות. את המוצרים השונים הציגו התלמידים באנגלית בפני הדירקטוריון הבינלאומי של החברה ובפני בתי ספר מכל העולם, והסבירו את  ההיגיון שעמד בבסיס ההחלטות השונות שקיבלו. העבודה על הקמת  עבודת התלמידים כולה נעשתה על פלטפורמת office 365.
רזי פלג, תלמיד כיתה ו: " הביקור הראה לי איפה כל האנשים שעושים את הדברים המגניבים ביותר בעולם עובדים, ושזה קורה פה בישראל ולא רק בארצות הברית, הביקור התחבר לחלום שלי להיות יזם ולעבוד בטכנולוגיה ובמדעי המחשב"