אודות המועצה

דף הבית » מחלקות המועצה » רישוי עסקים » קורונה - עדכונים

עדכון יומי לתושבי המועצה – 10.05.20

עדכונים לבעלי עסקים בנושאי התו הסגול ,מידע כללי ושאלות ותשובות בימי הקורונה:

הצהרת מסחר – התחייבות בדבר יישום הפעולות הנדרשות בתקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות) התש"פ

הסבר תו סגול 

הקלות בכפוף למגבלות

מידע כללי – שאלות ותשובות 

רשימת ענפי מסחר שיוכלו לחזור לפעילות

תושבים יקרים שימו לב, משרד הבריאות מחמיר היום (ג') את ההנחיות לציבור.

עיקרי ההנחיות:

1. אין לצאת מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת (עבודה בהתאם למגבלות הקבועות ובהתאם לתקנות שיפורסמו בנפרד, הצטיידות במזון, תרופות, שירותים רפואיים ושירותים חיוניים אחרים).

2. אין לצאת מהבית לפארקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים, לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים אחרים, למעט יציאה של ילדים במסגרת המשפחה בלבד או עם בעל חיים (באופן בודד).

3. אין לקיים חוגים כלל, גם לא במספר מינימאלי של משתתפים, ובכלל זה חוגי ספורט וחדרי כושר. כלל זה חל גם על חוגים המתקיימים במסגרת ציבורית וגם במסגרות פרטיות. ניתן לצאת לפעילות ספורט לא מאורגנת בקבוצה של עד 5 אנשים תוך הקפדה על מרחק שני מטר.

4. יש לשמור על הקשרים החברתיים באמצעי תקשורת מרחוק ולהימנע מאירוח של חברים ובני משפחה שאינם מתגוררים בבית.

5 .הנחיות לאוכלוסיות בסיכון – קשישים ואנשים עם מחלות כרוניות קשות בכל גיל, מחלות ממושכות של דרכי הנשימה כולל אסטמה, מחלות אוטואימוניות, מחלות לב וכלי דם, סכרת, מחלות ומצבים הפוגעים במערכת החיסון, חולים במחלות ממאירות ומחלות עם פגיעה במערכת החיסון, יש להקפיד ולהימנע ככל הניתן לצאת מהבית, מאירוח אנשים בבית, למעט שירותים חיוניים. יש להיעזר בחברים ובני משפחה בהבאת אספקה לבית.

להודעה המלאה של משרד הבריאות כנסו לעמוד הפייסבוק של המועצה – הקליקו כאן: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1307819626076952&id=490438771148379

 

לאור הנחיות משרד הבריאות לא מתקיימת קבלת קהל במשרדי המועצה, אבל העבודה של כל עובדי המועצה ממשיכה כסידרה ואנחנו ממשיכים לספק לכם את כל השירותים המועצתיים ולהיות זמינים עבורכם מרחוק ובאופן מקוון.

היום קיימנו שיחת ועידה עם צוותי צח"י היישובים במטרה לבחון את ההיערכות בכל יישוב ויישוב ואת היכולת שלנו לסייע במידת הצורך ליישובים השונים.

בכל המרכולים ביישובי המועצה לא חסרה סחורה ואנו מבקשים מכלל התושבים לנהוג בקור רוח, להצטייד במידה הנכונה ובהתחשבות בשאר התושבים.

אנו מזכירים לכולם להמשיך ולפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות. לשמור על מרחק בין אחד לשני, לשמור על כללי ההגיינה, ועל הערבות ההדדית המאפיינת את כולנו. למרות סגירת פעילות רבה במשק, עובדי המועצה כולם עובדים ומעניקים שירות בימים מורכבים אלה. בואו יחד נפעל על מנת לשמור על המרחב הציבורי נעים, נקי ומסודר.

הורים, אנא הקפידו שילדיכם היוצאים לשחק במרחב היישוב שומרים על הכללים וכי אין התכנסות של יותר מעשרה ילדים במקום אחד, לרבות מגרשי הספורט ביישוב. שעה שמערכות החינוך סגורות, האחריות לשלומם ובריאותם של הילדים במהלך שעות היום מוטלת עליכם.

לנוחיותכם ריכזנו את המידע והשירותים המועצתיים שנגישים וזמינים עבורכם במחלקות השונות:

השירות פסיכולוגי בשיתוף האגף לשירותים חברתיים מפעיל באמצעות מוקד המועצה קו חם המספק תמיכה ומענה למקרי חרדה או מצוקה. ניתן ליצור קשר בכל שעה בטלפון 09-9596500 או ב- 5215* (כוכבית 5215)

האגף החברתי קהילתי מספק מענה עבור מבודדי קורונה בהנגשת מזון, ציוד, הסעות עבור הילדים וכל תמיכה אחרת שניתן לספק ולסייע. באמצעות מוקד המועצה.

מחלקת תשלומים/גביה מקבלים שיחות באופן רציף מהשעה 08:00 בבוקר ועד 15:00 אחה"צ (לא מתקיימת קבלת קהל במשרדים). בטלפון 09-9596521/2/6.

*בכל הנוגע להקלה בתשלומי ארנונה לעסקים ופריסת תשלומים, אנחנו ממתינים להנחיות והקלות ממשרד הפנים על מנת שנוכל לבוא לקראתכם התושבים והעסקים הקטנים והבינוניים. אנחנו מבינים וקשובים לצורך העולה מהשטח בנוגע לדחיית תשלומים ומקווים שמשרד הפנים יאפשר לנו לפעול כך. נכון לכתיבת שורות אלו אין לצערנו שינוי במדיניות הגביה של משרד הפנים וההנחיה היא לא לאפשר הקלות. באם תתקבל החלטה שונה, מיד נעדכן אתכם.

*למידע ממחלקת תרבות – אירועי המועצה בהתאם להנחיות, כל אירוע התרבות המועצתיים בטווח הנראה לעין מבוטלים. תושבים שרכשו כרטיסים להופעות שבוטלו יקבלו החזר מלא לכספם.

*מחלקת חינוך: כלל בתי הספר במועצה סגורים וחל איסור להיכנס לבתי הספר. גם פעילות הספרייה, החוגים והחינוך הבלתי פורמאלי אסורה בהוראת משרד הבריאות.

צוותי ההוראה בבתי הספר פועלים להשיק למידה מרחוק. המידע והפרטים על כך יימסרו להורים על ידי בתי הספר והלמידה תתקיים בהתאם להנחיות והוראות משרד החינוך.

*מחלקת שפ"ע: פינוי האשפה והגזם ממשיך להתבצע כבשיגרה.

* מחלקת הפיקוח תמשיך לסייר ביישובים אך תצמצם את פעילותה במתן קנסות מתוך רצון להקל על שגרת החיים של כולם – כל עוד הסדר הציבורי יישמר. אנו מבקשים מכולם לגלות אחריות אישית כלפיי הסדר הציבורי, לשמור על צירי התנועה פתוחים ולמלא אחר הוראות החניה.

אכיפת כלבים משוטטים תתקיים במתכונת מצומצמת. יחד עם זאת, לאור העובדה שילדינו אינם במסגרות ותושבים רבים מסתובבים במהלך היום בשבילים, אנו פונים לבעלי הכלבים ומבקשים בכל לשון של בקשה – הקפידו כי כלבכם יהיה קשור במהלך כל שעות היום – למען כל הציבור.

אכיפה בכל הקשור להשלכת פסולת במרחבים הציבורים תמשיך להתבצע כבשגרה.

*וטרינריה – להודעה רשמית מטעם ארגון הרופאים הווטרינרים לחצו כאן.

* על פי הנחיות מרכז השלטון המקומי לא תתקיים קבלת קהל – לפירוט שירותים הניתנים בקליק לחצו כאן.

** ההנחיות מתעדכנות באופן שוטף – מומלץ להתעדכן באתר המועצה ובעמוד הפייסבוק המועצתי **

אתם כמובן מוזמנים לפנות אלינו באמצעות המוקד הטלפוני שמספרו 09-9596500 או  5215* (כוכבית 5215) בכל שאלה ובכל שעה ואנו נשוב אליכם בהקדם.

אנו שבים ומבקשים להמשיך להישמע להנחיות משרד הבריאות ולגלות אחריות אישית וכלפי הסביבה.

מוקד משרד הבריאות זמין לשאלות בנושא הקורונה במספר 5400*
מענה לשאלות ינתן גם על ידי מוקדי כלל קופות החולים:
קופת החולים מכבי 3555*
קופת החולים מאוחדת 3833*
קופת חולים כללית 2700*
קופת חולים לאומית 1-700-507-507

*אתר משרד הבריאות:
http://bit.ly/MOH-Corona

עדכוני משרד הבריאות זמינים גם באמצעות אפליקציית טלגרם:
https://t.me/MOHreport

פרסומים מהמועצה ומידע נוסף בנושא הקורונה

* נגיף הקורונה – ריכוז מידע ממשרדי הממשלה ורשויותיה – לפרטים לחצו כאן

* סיוע ותמיכה לתושבי המועצה הנמצאים בבידוד – לפרטים לחצו כאן

* קורונה – נשמעים להנחיות ונערכים לכל תרחיש – לפרטים לחצו כאן

* נגיף הקורונה בישראל – הנחיות משרד הבריאות – לפרטים לחצו כאן