אודות המועצה

עיקור וסירוס חתולי רחוב

בשנת 1994 פסק בג"ץ כי חל איסור ללכוד חתולים ולהעבירם למקומות שאינם בשטחי המועצות או לחילופין להמיתם. אנו במועצת חוף השרון, ערים לריבוי חתולי הרחוב שהתפתח כתוצאה ישירה מהאיסור ואף מודעים למפגעים התברואתיים הפוגעים במקרים קיצוניים, באיכות החיים של התושבים ואף על פי כן, ידיה של המועצה כבולות ואין באפשרותנו לטפל בנושא עד אשר לא ימצא פתרון לבעיה במסגרת החוק.

כך תימנעו מפלישת חתולי רחוב לחצרות

במידה וחתולי הרחוב פולשים לחצרות שלכם, לביתכם ולשטחים הפרטיים שלכם – דאגו לכך שלא ימצאו בשטחים אלו מקורות מזון, סגרו את פחי האשפה והקפידו על ניקיון – כך יעדיפו החתולים לחפש מקורות נוחים יותר ויעזבו אתכם לנפשכם. אם בכל זאת ממשיכים החתולים להגיע אל חצרות ביתכם, שוחחו עם שכניכם בנושא, יכול מאוד להיות שהם מאכילים את חתולי הרחוב וגורמים להם להישאר באזור הנוחות.

אוהבים בעלי חיים

אם אתם אוהבים בעלי חיים ודואגים להם למים ואוכל, הרי זה משובח אך עליכם לזכור שלא לכולם יש את אותה האהבה ועל מנת לכבד את יתר התושבים, מצאו מקום מרוחק מהבתים, שם תגישו לחתולי הרחוב מזון בצורה מרוכזת. תודות לפעולה זו, בעלי החיים יעברו לחיות באזור המוגדר אותו קבעתם ויחדלו מלהטריד את מנוחת התושבים.

חיסונים עיקורים וסירוסים

המועצה יוזמת ומבצעת עיקורים וסירוסים לחתולים משוטטים ודואגת לחסן חתולים שנלכדו כנגד מחלת הכלבת. חלק בלתי מבוטל מהתקציב, מופנה למתן טיפול בחתולים רבים המתרכזים באזורים ציבוריים כגון: בתי הארחה, מרכזי בילוי, מזבלות, מרכזים מסחריים ועוד.

עד היום עוקרו וסורסו מאות חתולי רחוב ותושבי המועצה נהנים משיפור ניכר בתופעת החתולים המשוטטים.

מכירים אזורים בהם משוטטים חתולים? צרו איתנו קשר בטלפון 09-9596528