אודות המועצה

פותחים שנת לימודים חדשה בחוף השרון: 2,400 תלמידים בתשע"ח

שלום כיתה א': 200 תלמידי ותלמידות כיתה א' יתחילו ב-1.9.17 את שנת הלימודים בבתי הספר במועצת חוף השרון. הם מצטרפים לכ-1,250 תלמידים בבתי הספר היסודיים, 1,130 בחטיבות הביניים והתיכונים, ו-680 ילדי הגיל הרך שצפויים לחזור מחופשת הקיץ.

שוש אקהאוז, מנהלת מחלקת החינוך: "דף אחרון מן הלוח נשלף, הסוודר הורד כבר מן המדף, הורים נרגשים מלווים את הטף – אל שנה חדשה שהתחילה עכשיו" (מילים: אורה איילת). "מחלקת החינוך מברכת את כל השותפים למעשה החינוכי בשנה של למידה והתחדשות אישית ומקצועית, ובעשייה מתוך חדווה ואהבה".

ראש המועצה, אלי ברכה, מברך את צוותי החינוך ואת התלמידים לקראת השנה החדשה: "פתיחת שנת הלימודים היא עניין מרגש בכל שנה ושנה, ואנו משקיעים משאבים רבים מאוד בכדי שילדינו יקבלו את התנאים הטובים ביותר להצליח ולפרוח בכל בתי הספר והגנים, בהם לומדים כל ילדי המועצה, וכן תלמידי האקדמיה של וינגייט המצטרפים אליהם.

ההישגים המופלאים של הילדים במערכת החינוך הם במידה רבה מאוד בזכות המחנכים, המורים והצוותים החינוכיים. התברכנו בצוותי הוראה מוכשרים שיודעים לחנך למצוינות, ולא פחות חשוב מכך – לערכים טובים. עבודה קשה לפניכם, אך אין לי ספק שכמו בכל שנה ילדינו יקבלו את מלוא תשומת הלב והתנאים להצלחה ולתחושת שייכות וקרבה. שנת לימודים פורייה ומוצלחת!".

ומה צפוי לנו השנה?

  • בבצרה נמצאים בעיצומה של בניית גני הילדים החדשים. שני גני מועצה ייפתחו בתחילת נובמבר במבנים חדשים, גדולים ומאובזרים.
  • למרות הקיצוץ בשעות משרד החינוך לשכבות א'-ב', החליטה המועצה לא לפגוע באיכות החינוך ואישרה תקציב לשעות תגבור בבתי הספר.
  • תוכנית 'חינוך למיניות בריאה' במטרה להגביר את המודעות לנושא, ולתת בידי אנשי החינוך וההורים כלים להתמודד עם "חינוך מיני בעידן הסלפי והמסכים". התוכנית תכלול פגשים של צוותי החינוך ושל ההורים, לצורך גיבוש מדיניות תגובה ושפה אחידה בכל מסגרות החינוך.
  • יוקם "פרלמנט ירוק מועצתי" שמטרתו חיזוק הקשר, שיתופי הפעולה והעשייה המשותפת של בתי הספר, בכל הנוגע לשימור וטיפוח הסביבה הטבעית, תרבותית וחברתית. הפרלמנט יורכב מתלמידי הוועדות הירוקות הבית-ספריות, והמורים המלווים אותם. את הפרלמנט תוביל היחידה לאיכות הסביבה של המועצה, בשיתוף המחלקה לחינוך.
  • תוכנית 'להקשיב לרגש' תמשיך גם השנה להתקיים על ידי השירות הפסיכולוגי במועצה. התוכנית כוללת מספר מפגשים שמועברים על ידי פסיכולוגית מהשירות במועצה, בשיתוף הגננת, בהם משוחחים עם הילדים בגנים וממחישים באמצעים שונים את השפה הרגשית ויכולת הוויסות הרגשי, באמצעות משחקים ופעילויות משותפות.
  • בית החינוך המשותף פותח השנה מגמה שמתאימה לתלמידים מכיתה ט' ונקראת 'מולטי טק'. המגמה תעסוק בגופי ידע הנדסיים, והלמידה תהיה חווייתית-פרויקטלית-יצירתית. כל מגמה מזכה בנקודות בונוס לאוניברסיטה, כאשר לומדים אותה בהיקף של 5 יחידות.
מבט על על שולחן תלמיד בכיתה

Top view of young girl sitting in eighties classroom writing in her books and learning mathematics.