אודות המועצה

פתיחת מרכז גישור בקהילה

מועצה אזורית חוף השרון שמחה לבשר על פתיחת מרכז גישור ודיאלוג בקהילה ומזמינה אתכם, תושבי המועצה, ליהנות משירותי גישור מקצועיים

מרכז גישור ודיאלוג בקהילה הינו בית להטמעת שפת הגישור בחיי היום יום של התושבים, היישובים ומוסדות המועצה. מטרתו היא לחשוף את התושבים להליך הגישורי, כליו ויתרונותיו, לאפשר גישורים מקצועיים בקהילה, לסייע בפתרון מחלוקות וקונפליקטים ולקדם ערכים של סובלנות וסבלנות, הקשבה וקבלת האחר בדרך של הידברות והסכמה.

 

תהליך משותף של תושבים, בעלי עניין ובעלי תפקידים מהמועצה ומחוץ, בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים, הבשיל במהלך הקיץ לכדי גיוס מגשרים מתנדבים. מתוך 60 פניות של מתנדבים פוטנציאליים המתגוררים במועצה ומחוצה לה התקבלו 24 מגשרים מוסמכים מקצועיים ובעלי ניסיון להתנדב במרכז הגישור והדיאלוג של חוף השרון. בין המתנדבים עורכי דין, בעלי מקצוע באוריינטציה חינוכית וטיפולית, עובדי הייטק, עובדים מהמגזר העסקי, רופא ועוד.

המתנדבים, שנושא הגישור בנפשם, שמו לעצמם למטרה את הקמת המרכז, הטמעת השפה הגישורית וקידום ערכים של סובלנות, סבלנות, הקשבה וקבלת האחר בדרך של הידברות והסכמה.

על מנת להבטיח יישום נכון של מטרות המרכז כולל רמה מקצועית גבוהה והקמת תשתית נכונה, התקשרה המועצה עם עו"ד יוני נפתלי.

עו"ד נפתלי, המנהל המקצועי של מרכז הגישור והדיאלוג בחוף השרון, בעל ניסיון רב בפתיחה, הקמה ומיצוב מרכזי גישור ודיאלוג בקהילה, מדריך ויועץ גישור ובניית הסכמות במשרדי ממשלה וברשויות מקומיות, מנכ”ל גומא המרכז הישראלי לגישור בדימוס וכותב הספר “מעשה הגישור” הוצאת מסדה.

המרכז, בהיותו חלק מרשת ארצית של מרכזי גישור, כפוף לכללי אתיקה מחויב ומקפיד לשמור על סודיות ופרטיות.

צרו קשר! המרכז פועל עבורכם ולשימושכם במגוון תחומים ומזמין אתכם להשתמש בשירותיו כבר עכשיו

  • גישור סכסוכים קהילתיים: יחסי שכנות, שימוש במרחב הציבורי, גישור בין בעלי תפקידים, בין ועד לתושב, בין תושב למועצה, בין הורים לגן/ביה"ס.
  • גישור בחינוך: הקניית שפה גישורית לילדים ונוער, לצוות ביה"ס ולהורים.
  • גישור משפחתי: גישור בין דורי, סכסוך משפחתי, סכסוך גירושין ועוד.
  • סדנאות להנהלות, ועדי יישובים וקבוצות עניין במגוון נושאים: ניהול שיחות מורכבות, מיומנויות משא ומתן, בן ממשיך ועוד.
  • הרצאות לקהל הרחב.

לפרטים נוספים טלפון 09-9594666  /  דוא"ל gishur@hof-hasharon.co.il

גישור בקהילה