אודות המועצה

צער בעלי חיים

פגיעה בבעלי חיים יכולה להיות התעללות ופגיעה מכוונת או הזנחה וחוסר יכולת לספק תנאים מינימאליים הדרושים לבעלי החיים, בשני המקרים נגרם סבל לבעל החיים.

במקרים רבים התעללות בבעלי חיים נובעת מחוסר ידע והבנה של צרכי בעלי החיים המוחזקים על ידי אותו אדם, היכול לבוא לידי ביטוי בדרכים הבאות: מתן מזון לא מתאים או חסר, כלי מים שאינם מתאימים, כלוב קטן או הבנוי מחומר שאינו מתאים, חוסר באמצעי העשרה התנהגותית, אי מתן טיפול רפואי נאות, וכו'. הזנחה ממושכת יכולה להביא למידת סבל רבה לבעלי החיים לא פחות מפגיעה מכוונת.

כל אחד יכול לתרום למניעת התאכזרות כלפי בעלי חיים כאשר תשומת לב ואכפתיות הן המפתח ועל כן דיווח על חשד למקרה של הזנחה של בעל חיים או התעללות בו הינו צעד חשוב ביותר לקידום רווחתם של בעלי החיים.

במידה ועולה חשד להתעללות או לאחזקת בעלי חיים בתנאים שאינם הולמים, יש להעביר למחלקה הוטרינרית דיווח מפורט הכולל את פרטי הבעלים וכתובת המגורים, רצוי שילווה בתיעוד המקרה כמו : סימנים גופניים / סביבתיים היכולים להעיד על הזנחה /התעללות בבעלי חיים,.

במקרה בו מדובר בהתעללות ופגיעה מכוונת – יש חשיבות גדולה במיוחד לעדות מפורטת של מי שנכח במקום וראה את המתרחש בהתאם למידע זה ייבדק האירוע ובמידת הצורך יחולצו בעלי החיים ויטופלו, ונגד המתעללים ינקטו אמצעי ענישה על פי חוק.

אם נתקלתם בבעל חיים ואתם חושדים כי הוא עובר התעללות או הזנחה אנא פנו אלינו ובהתאם למידע זה ייבדק האירוע ובמידת הצורך יחולץ בעל החיים ויטופל, ונגד המתעללים ינקטו אמצעי ענישה על פי חוק בהקדם האפשר.

 

בברכה

ד"ר סיתונית כץ

וטרינרית המועצה

 

תלונות ניתן לדווח באפליקציה:

להורדת האפליקציה דרך ה-GOOGLE PLAY לחץ כאן

להורדת האפליקציה דרך הAPP STORE לחץ כאן

לדיווח ישירות למוקד ולפניות כלליות  לחץ כאן

או לשלוח למייל/פקס:

09-9596555 / vet@hof-hasharon.co.il