אודות המועצה

קבוצה לפיתוח מיומנויות חברתיות לילדי היסודי

השנה נפתחה במועצה לראשונה קבוצה לפיתוח מיומנויות חברתיות, במסגרת השירות הפסיכולוגי המשלים של המועצה. את הקבוצה, המיועדת לתלמידים בכיתות ג'-ד', מנחה הפסיכולוגית הללי יבנאי, בעלת הכשרה וניסיון בתחום הנחיית קבוצות מהסוג הזה.

הפרויקט מיועד לתת מענה לילדים בעלי קשיים בתחום הבינאישי והחברתי, וזקוקים לחיזוק וסיוע בפיתוח מיומנויות חברתיות. מטרת הקבוצה להעלות את הדימוי וההערכה העצמית של הילד, להגביר את המעורבות החברתית ולאפשר להם יכולת לתקשר בחופשיות.

המפגשים מתקיימים אחת לשבוע במרכז הפסיכולוגי במועצה ונמשכים 14 שבועות. בנוסף מתקיימים גם מפגשים קבוצתיים עם ההורים, במקביל לעדכונים פרטניים שוטפים, וישנה גם אפשרות להתערבות במסגרת החינוכית. כל קבוצה מונה עד 8 ילדים, והשאיפה בהמשך היא להתרחב לגילאים נוספים.

ילדים בעלי קושי על רקע חרדה חברתית, הימנעות מקבוצות גדולות, בעלי קושי להבין סיטואציות בין-אישיות, נטייה לאימפולסיביות וקשיים נוספים, יכולים למצוא בקבוצה זו את המענה הרגשי ההולם, ולקבל כלים שיסייעו להם להתמודד עם סיטואציות חברתיות מגוונות. הפעילות בקבוצה מסייעת להם לעבוד את רגשותיהם ומחשבותיהם, וגם להיות מודעים לרגשות האחר.

הללי יבנאי: "הצורך להרגיש שייך, מקובל ואהוד הוא צורך בסיסי, וילדים עם קושי חברתי עלולים לחוות סבל רב. ההנאה והסיפוק מעבודה בטיפולים קבוצתיים קצרי מועד מסוג זה עצומים. אני חשה הודיה על ההזדמנות לסייע לילדים עם קושי בתחום הבין-אישי דרך קבוצות כאלו".