אודות המועצה

קבוצת אמהות

קבוצה חדשה לטיפול בתכנים רגשיים לאימהות יחידניות יוצאת לדרך בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי.

מטרת הקבוצה היא לאפשר בראש ובראשונה מקום להיכרות ועיבוד חוויות רגשיות. המפגש המשותף יאפשר לעבד יחד חוויות ורגשות הקשורים בהתמודדות עם הורות יחידנית, תוך היכרות בלתי אמצעית עם נשים אחרות המתמודדות עם אתגרים דומים. המפגש גם יאפשר יצירת "קבוצת תמיכה" שבה יהיה ניתן להיחשף לאופני חשיבה והתמודדות של אימהות אחרות, ובכך להרחיב את "ארגז הכלים" ההורי – הן הרגשי והן המעשי.

הקבוצה מיועדת לאימהות יחידניות המגדלות בגפן או כמעט בגפן את ילדיהן ולאימהות אשר אחד מילדיהן בגילאי בית הספר היסודי (12-6).

המפגשים בקבוצה יורכבו מתכנים אותם יביאו ויעלו המשתתפות עצמן. עם זאת יהיה מאגר מובנה של נושאים ותכנים, אשר יובאו במהלך המפגשים על ידי הצוות המקצועי ובהם: סמכות הורית כאם יחידנית, גבולות, מיניות, תפקידי האם והאב, ייצוגים פנימיים, זוגיות חדשה במשפחה, קשר הורה-ילד ועוד.

המפגש יתקיים במועצת חוף השרון במרחב של "נתיבים להורות" אחת לשבוע בזמנים קבועים. משך כל מפגש שעה וחצי. הקבוצה תמנה עד 12 משתתפות ולא פחות מ-6 משתתפות. את הקבוצה תנחה דפנה קפה אלפא, מטפלת באומנות פלסטית זה 12 שנה, בוגרת המסלול לפסיכותרפיה אנאליטית יונגיאנית, בעלת תעודה לטיפול בילדים ובני נוער שעברו פגיעה מינית ומעבירה סדנאות קבוצתיות לנשים בשילוב טיפול באומנות.

ההשתתפות בקבוצה מסובסדת על ידי המועצה ועלותה 300 ש"ח למשתתפת. לפרטים נוספים יש לפנות לריקי מאירי, מנהלת התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי.

Group of Women Socialize Teamwork Happiness Concept