אודות המועצה

שנה שניה ברציפות: חוף השרון במקום ראשון בגיוס נשים לצה"ל

אגף כוח אדם בצה"ל פרסם השבוע את נתוני הגיוס והשירות לצה"ל בבתי הספר ברחבי ישראל. על פי הנתונים שפורסמו, מועצת חוף השרון ממוקמת, זו השנה השנייה ברציפות במקום הראשון בישראל בנתוני הגיוס והשירות לנשים, עם שיעור גיוס של 94.4%, עליה של שני אחוזים בהשוואה לשנה שעברה. אחוז המיצוי לקצונה גבוה מאוד ועומד על  15.9%, גם כאן, מדובר בעליה של 7 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה – כלומר, כמעט שתיים מכל עשר מתגייסות ממשיכות לתפקידי קצונה.

גם בקרב הגברים יש במועצה מקום לגאווה, עם למעלה מ-90% גיוס לשירות משמעותי כאשר במקביל, 45% מהבוגרות והבוגרים בחוף השרון מתנדבים לשנת שירות ולמכינות קדם צבאיות טרם גיוסם לשירות משמעותי בצה"ל.

ראש המועצה האזורית חוף השרון אלי ברכה מסר: "גאווה גדולה. מאז ומתמיד בנות ובני המועצה נכנסו מתחת לאלונקה ולקחו חלק בחובת הגיוס והשירות בצה"ל. גם השנה הנתונים מדברים בעד עצמם ומהווים עבורנו הוכחה שחינוך לערכים, לתרומה לחברה ולמדינה מביא תוצאות". ברכה הוסיף: "אנחנו גאים בבנות ובבנים שלנו ובצוותי ההוראה והחינוך של המועצה ובית הספר. אחוזי הגיוס הגבוהים לשירות משמעותי בצה"ל והעובדה שלמעלה משליש הבוגרים שלנו מתנדבים לשנת שירות טרם גיוסם לצבא הן תוצאה של עבודה מאומצת של רבים בשילוב תמיכה חזקה של ההורים ושל צוותי הוראה מסורים. נמשיך לחנך את ילדנו לציונות, אהבת הארץ, התגייסות ותרומה להבטחת ביטחונה ועתידה".

גיוס נשים טבלה 10 המועצות המובילות בגיוס נשים