אודות המועצה

תוכנית העבודה לשנת 2020 אושרה במליאת המועצה במרכזה: בחינה מחודשת של תפיסת החינוך המועצתית

 

מערכת החינוך המועצתית עברה במהלך העשור האחרון מהפכה של ממש. הישגי התלמידים, הן בפן המקצועי והן בפן הערכי, הפכו מקור לגאווה. אחוזי הזכאות לבגרות שברו בשנה שעברה שיא של כל הזמנים ואחוזי ההתנדבות לשנת שירות מרקיעים שחקים. יותר ויותר בנות ובני המועצה שבים ללמוד בבתי הספר שבתחום המועצה, גני הילדים מלאים עד אפס מקום ושביעות הרצון של ההורים ושל צוותי ההוראה גבוהה.

למרות כל אלה, אחרי עשר שנים של עשייה, החליט ראש המעצה אלי ברכה, לעצור ולבחון מחדש את תפיסת החינוך המועצתית. "אני מאמין שעשר שנים זו תקופה מספקת כדי להעריך את ההישגים שאליהם הבאנו את המערכת, ומצד שני נקודת זמן טובה לבחון מה נכון לשמר ומה נכון לשפר. מערכת שלא עסוקה בבחינה של עצמה סופה שתעמוד במקום, ואנחנו רוצים להמשיך ולשפר את מערכת החינוך שלנו".

תהליך הבחינה, שהחל לאחרונה עם כינוסה של ועדת היגוי, יכלול תהליך של שיתוף ציבור ההורים לצד המורים ובחינת חלופות שונות ומחשבות מגוונות לשיפור המערכת החינוכית במועצה – על כלל הרבדים החינוכיים והתפעוליים שלה.

ועדת ההיגוי מורכבת מנציגי ההורים והמורים, מנהל אגף החינוך ומנהל אגף החינוך החברתי במועצה. את הצוות מובילה הילה טרייבר מנכ"לית המועצה.

"הרעיון הוא לחלום ואח"כ לראות מה מתוך החלומות האלו נכון למועצה שלנו ומה ניתן ליישם", אומרת טרייבר. "נקודת הפתיחה שלנו היא טובה אבל אנחנו מרגישים שאחרי עשר שנים, דברים השתנו ויכול להיות שצריך להתאים את המערכת כדי שתהיה ערוכה לעשר השנים הבאות. לצורך כך אנחנו מעוניינים לקיים תהליך חשיבה נרחב".

ועדת היגוי ראשונה כבר התכנסה לדיון ראשון, וכעת נעשים מהלכים להתקשרות עם יועץ חיצוני שילווה את התהליך המתוכנן להסתיים בסוף שנת 2020. תוצרים ראשונים שלו ניתן יהיה לראות בתקווה כבר בשנת הלימודים הבאה ב-2021.