אודות המועצה

תלמידי בית החינוך המשותף במסע הזדהות עם יישובי עוטף עזה

תלמידי בית החינוך המשותף במסע הזדהות עם יישובי עוטף עזה

בתחילת נובמבר נערך מסע ״תנו לגדול בשקט״ של בני נוער מיישובי עוטף עזה. את המסע יזמה חבורה של תלמידים בשכבה יב׳, לאחר שהרגישו שנמאס להם להיות ״שקופים״ כהגדרתם בפני השלטון ושאר האזרחים במדינה, שלא חווים את המציאות בה הם נמצאים כל חייהם. את ארגון המסע, על כל ההיבטים השונים שבו, לקחו על עצמם בני הנוער. הם החליטו על מסלול הליכה לירושלים, קבעו מקומות לינה ואספקת אוכל, גייסו תרומות ופרסמו ברשתות כדי שיצטרפו אליהם.
"לאחר ששמענו על המסע שיצא לדרך, קראנו לנוער שלנו מהמועצה להצטרף לנסיעה לבקר את הנוער מהעוטף במסעם", מספר אליעד וייסמן, מנהל מחלקת הספורט, הילדים והנוער במועצה. אל הקריאה ענו 31 בני נוער בשכבות ט׳-יב׳. "לא ידענו בבירור לקראת מה אנחנו הולכים, אבל היה חשוב לנו לראות ולחוות צעד מחאה ומסע שנוצר אך ורק בזכות נוער. הגענו אל מושב מבוא ביתר, בו נעשתה עצירה ללינה באותו יום. פגשנו את הצועדים וראינו שעובר עליהם מסע לא פשוט – פיזית ומנטלית, אבל הם מאוד מרוצים מהפרסום והמודעות שעוררו. דיברנו עם בחור משכבה יב׳ שסיפר קצת על שגרת החיים בקיבוץ ובבית הספר בצל הטרור, על ההרגשה לחיות אבל להיות דרוך רוב הזמן, ועל האתגרים היום-יומיים והלא שגרתיים איתם הם מתמודדים. הנוער שלנו מחוף השרון בעיקר הגיע להקשיב ולפגוש נערים בגילו החיים מציאות שונה לחלוטין ממה שאנחנו מכירים".

הערב הסתיים בארוחה משותפת עם שאר הצועדים והמבקרים. "איחלנו בהצלחה לצועדים לקראת יום המסע האחרון, בו יגיעו לירושלים לפי התכנון ויערכו עצרת הזדהות ומחאה – כל זאת בעצמם. הם לא דמיינו את הממדים והחשיפה אותה יקבלו אבל לדעתנו עשו מעשה מדהים, שלא ישכחו בקרוב ושיעצים את הנוער ביישובי עוטף עזה ואת כוחו".

ערב לפני הצעדה הגיעו תלמידי בית הספר בכיתות ח'-יב' עם חולצות שחורות, לאות הזדהות עם בני הנוער של עוטף עזה.

תלמידי בית החינוך המשותף במסע הזדהות עם יישובי עוטף עזה

תלמידי בית החינוך המשותף במסע הזדהות עם יישובי עוטף עזה