אודות המועצה

התפרצות קורונה ביישובי המועצה

 

תושבות ותושבי חוף השרון,

אני פונה אליכם לאור התפרצות רחבה של מגיפת הקורונה בחלק מיישובי המועצה, בממדים כמוהם לא ידענו מאז פרוץ המגפה לחיינו.

במספר יישובים במועצה ישנם נכון לרגע זה עשרות חולים מאומתים ועוד עשרות רבות של משפחות הנמצאות בבידוד. זו הפעם הראשונה שאנו נדרשים להתמודד עם התפרצות כה רחבה ביישובי המועצה. וועדי היישובים וצוותי הצח"י היישוביים מטפלים בכל הצרכים של המשפחות והחולים, נמצאים במעקב רפואי כנדרש. בשם כל תושבי המועצה אנו מאחלים להם החלמה מהירה.

בשעה זו, בה וירוס הקורונה מתפשט ברחבי המדינה בכלל, ואצלנו במועצה בפרט, ושעה שהחל מבצע החיסונים הלאומי, ולאור הגידול בתחלואה, אני פונה אליכם וחוזר ומזכיר כי מחובתכם להקפיד על מילוי ההנחיות. גם במקום שבו החוק אינו בהכרח מחייב זאת, גלו אחריות  – לא כי מחייבים אתכם אלא כי בריאותכם, בריאות יקיריכם, שכיניכם וקהילתכם תלויה בכם. בכל אחת ואחד מכם.

אני פונה אל אוכלוסיית ההורים לילדי הגיל הרך, בתי הספר היסודיים החטיבה והתיכון – לראשונה מזה חודשים רבים כל מערכת החינוך המועצתית חזרה לפעול. לאור התפרצות התחלואה במועצה, המשך הלימודים נמצא בסיכון. מחובתכם לגלות אחריות.

ילדיכם אינם מרגישים טוב? השאירו אותם בבית.

ילדיכם פיתחו תסמינים? גשו מיד לבצע בדיקת קורונה והשאירו אותם בבית.

ביצעתם בדיקת קורונה לכם ולילדיכם? הכניסו את עצמכם מיד לבידוד מרצון עד לקבלת התשובות, עדכנו את הועד המקומי ובשום אופן אל תשלחו את ילדיכם לבית הספר או לגן, עד קבלת תשובה שלילית.

השנה האזרחית החדשה נמצאת בפתח. אני מבקש מכלל התושבים ומהורי התלמידים בפרט – המנעו ממסיבות המנוגדות לחוק כפי שפורסמו בכלי התקשורת. וודאו כי בני הנוער אינם מארגנים מסיבות פיראטיות בהן גדל הסיכוי להדבקה. בואו נוודא כי שנת 2021 תהיה שנת בריאות ותקווה לסופה של המגפה ולא תחילתה של הדבקה רחבה בכלל האוכלוסייה.

אני פונה אל כלל תושבי המועצה, מכל הגילאים, אני יודע שכולכם מקפידים וממלאים אחר ההוראות כבר זמן רב. אך אני גם יודע, כי הזמן מביא איתו שאננות, שחיקה ולעיתים זלזול. כעת, כל אלה יכולים לעלות בחיי אדם – בחיי יקירינו.

פעמים רבות אנו מדברים על ערכי הערבות ההדדית והאחריות החברתית המאפיינים את הקהילות שלנו. כעת ערכים אלה עומדים למבחן אמת. מגיפת הקורונה עדיין כאן, היא גבתה מאיתנו אבידות בנפש – כל אחת ואחד עולם ומלואו, היא משבשת את שגרת חיי כולנו, היא מאיימת על בריאותנו ופוגעת לרבים מאיתנו בפרנסה.

למרות השחיקה הרבה, ולמרות הקושי הרב המתלווה לכך, אני שב ומבקש מכם בכל לשון של בקשה – גלו אחריות, נהגו בזהירות, הקפידו קלה כחמורה על הכללים וההנחיות. רק כך נוכל להמשיך ולקיים שגרת חיים תקינה, לשמור על מוסדות הלימוד פתוחים ולעשות כל שביכולתנו כדי שאף תושב נוסף מקהילתנו לא יחלה וחלילה ימות כתוצאה מהנגיף.

זה בידיים של כולנו.

בברכה,

אלי ברכה,

ראש המועצה