"הצעיר הוא בעל עיניים טובות יותר, אך הזקן מיטיב לראות ממנו" הנרייטה סולד

אני מאמין של המחלקה

מועצת חוף השרון רואה לנגד עיניה את הדור הותיק, ומאמינה כי שמירה על כבודו וטיפוח איכות חייו, הם צעדים חשובים בדרך לחיים מוצלחים ומספקים. המחלקה לשירותים חברתיים, פועלת על מנת לסייע לבני הגיל השלישי החיים במועצה, לשמור ולשפר את יכולתם התפקודית ולעשות ככל הניתן כדי לחזקם במישור האישי, המשפחתי והקהילתי.

המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה האזורית חוף השרון, פועלת במספר מעגלים: במעגל הפרטני/אישי, במעגל הקבוצתי ובמעגל הקהילתי הכלל מועצתי, תוך שיתוף פעולה עם גורמים שונים בתוך הקהילה ומחוצה לה. המחלקה עוסקת בפיתוח שירותים המותאמים לכלל האוכלוסייה הבוגרת ולכל תושב המשתייך אליה – זאת במטרה להשאירו בסביבתו הטבעית, המוכרת והאהובה, כל עוד מתאפשר הדבר.

להורדת המדריך לאזרח הוותיק – זכויות, הטבות ומידע, לחץ כאן.

תחומי וסוגי הסיוע וההתערבות

  • בדידות
  • טיפול תומך
  • הידברות בין-דורית
  • חולי וסיעוד
  • שינויים בתפקוד האישי
  • פיתוח שירותים קהילתיים

עו"ס לטיפול בזקן ובמשפחתו – ורדה סלפטר

עבודתה השוטפת של עו"ס ורדה סלפטר, מאופיינת בשיחות טיפוליות ושיטות מקצועיות מגוונות. שיתוף הפעולה עם הקשיש, מאפשר את התיווך בינו ובין השירותים הקהילתיים המסייעים לרווחתו של הדור הוותיק ולמתן מענה על צרכיו, בין היתר אל מול הביטוח הלאומי, משרד הבריאות, קופות החולים, משרדי הממשלה ועוד.

פועלת גם מכח חוק ההגנה על חוסים וחסרי ישע, מתן טיפול סמכותי בעת הצורך, תוך קבלת אחריות להחלטה על הפעלת סמכות וכפיית טיפול בניגוד לעמדת הזקן או משפחתו. העובדת הסוציאלית מגישה חוו"ד לביהמ"ש ובאפשרותה לספק מידע חשוב ומכריע בהליך המשפטי.

אחראית במקביל על כתיבת תסקירים ותזכירי אפוטרופוס לצורך מינוי אפוטרופוס.

פיתחה את השרות של משפחה ונחלה בסיוע עו"ד מומחה בתחום.

השירותים הניתנים על ידי המועצה לוותיקים:

כל סיוע חומרי המוענק על ידי המחלקה כפוף לבדיקת זכאות כלכלית

 "בצעירותינו אנו לומדים. בזקנתנו – אנו מבינים" מריה פון אשנבך

יצירת קשר:

טליה סדן
עו"ס אזרחים ותיקים

 
פגישות אישיות על פי תאום מראש (גם מעבר לשעות קבלת הקהל)