פרסומת

דלג לתוכן העמוד

יחידת ההתנדבות של המועצה האזורית חוף השרון אמונה על גיוס ושילוב מתנדבים  במשימות ותכניות הפועלות בקהילות השונות. אנו מאמינים, שהתנדבות היא דרך למעורבות בחיי הקהילה והיא נשענת ומטפחת ערכים של מחויבות, הדדיות וקהילתיות.

היחידה פועלת בשיתוף פעולה עם מחלקות המועצה, ארגונים עמותות  וקבוצות שונות שמטרתן המשותפת היא לקדם שינויים התורמים לחיזוק החוסן והסולידאריות החברתית. היחידה פועלת  להרחבת מעגלי המתנדבים, לפיתוח, ייזום ועידוד פרויקטים, מתן ידע מקצועי, ביטוח מתנדבים והוקרתם כל זאת כדי  לשפר את איכות החיים של התושבים והקהילות במועצה ובסביבתה.

"מה שחשוב בחיים הוא לא עצם העובדה שיש לנו חיים. ההבדל שעשינו בחייהם של אחרים הוא שיקבע את המשמעות של החיים שאנו מנהלים." – נלסון מנדלה

לטופס ראיון ראשוני להתנדבות לחצו כאן 

לטופס ביטוח למתנדב/ת לאחר ראיון  לחץ כאן

 

חינוך

זהב בגן

"זהב בגן" היא תכנית ארצית להתנדבות גמלאים בגני הילדים בנושא בטיחות בדרכים כדרך חיים. התכנית מזמנת מפגש משמעותי בין מתנדבים בקהילה, ילדי הגן, צוות הגן, הורים וקהילה.
במסגרת התוכנית מגיעים הגמלאים המתנדבים לגן, אחת לשבוע לפחות. הם משתלבים בפעילות הגן ומובילים יוזמות בתחום בטיחות בדרכים דרך כישורים ומיומנויות שהם רכשו ופתחו במהלך חייהם.המסרים שאותם הם מביאים בעקביות, בדרך חווייתית מסייעים להטמעה של דרכי התנהגות בדרך. הילדים משמשים כ"שגרירים" לנושא ומעבירים את המסרים להורים ולשאר בני המשפחה. המתנדבים מהווים דמויות
משמעותיות עבור הילדים והם משמשים מודל לחיקוי והערכה.
כל מתנדב בתוכנית מקבל מקום משמעותי בגן, על ידי מציאת מסגרת פעילות התואמת את כישוריו ויכולותיו ושייך לקבוצת למידה בה ניתנת ההכשרה שבה מקבלים ידע וכלים המסייעים להם להצליח בתפקידם.

לתכנית דרוש/ה רכז/ת ומתנדבים/ות. 

לפרטים והצטרפות:

יקירה בלכמן

מנהלת הגיל הרך


רווחה ושירותים חברתיים

מחלקת הרווחה והשירותים החברתיים במועצה נותנת מענה וטיפול לילדים, משפחות ולקהילה בשלבי החיים השונים. אנו מזמינות אתכם להתנדב בתכניות מגוונות המשלבות התערבויות פרטניות, קבוצתיות וקהילתיות.

שי"ל

שי"ל חוף השרון (שירות ייעוץ לאזרח) הוא שירות קהילתי המחבר ומקשר בין אנשים ומאפשר לתושבי המועצה למצות את זכויותיהם, לקבל מידע, ולהתנהל מול מוסדות המדינה והמועצה, ביעילות, בנוחות ובסיוע בעלי מקצוע מהמרחב שלנו. שרותי מרכז שי"ל ניתנים על ידי מתנדבים לתושבי המועצה ללא עלות. שירותי שי"ל כוללים: מיצוי זכויות מול גופים שונים (ביטוח לאומי, זכויות רפואיות, שורדי שואה ועוד), ייעוץ משפטי, צרכנות, סיוע במילוי טפסים, מתן מידע וסיוע של תיווך מול מחלקות המועצה ועוד.

דרושים בעלי מקצוע נוספים המעוניינים לתרום ממקצועיותם.

 

 

מרכז גפן

מרכז היום הינו שירות קהילתי המיועד לוותיקי המועצה, החיים בביתם ומעוניינים במסגרת חברתית תומכת ואיכותית המספקת מגוון רחב  של שירותים ופעילויות שונות. המרכז מופעל על ידי המחלקה לשירותים חברתיים בשיתוף עם עמותת מטב, העמותה לשירותי טיפול ורווחה. מרכז היום הינו בית המעניק שירות מקצועי, איכותי ואנושי לבאים בפתחו. פועל מתוך כבוד והערכה לחברים בו, מעניק תמיכה וייעוץ לוותיקים ולבני משפחותיהם, במטרה לשפר את איכות חייהם. במרכז דואגים לטפח צוות מקצועי ומיומן לקידום איכות השירות.

למרכז דרושים מתנדבים שמעוניינים להעשיר תכנים, להרצות או להעביר חוג מתחום הכשרתם/ן.

לפרטים והצטרפות:

 

קפה בכפר

קפה בכפר" הוא מועדון ייחודי המיועד לשורדי שואה ובני זוגם ומספק מסגרת חברתית בה נפגשים אחת לשבוע. המועדון משמש כמקום שבו יכולים הניצולים לחוש אחווה המבוססת על גורלם המשותף, ומתקיימים מפגשים חברתיים, הרצאות ואירועי תרבות מוסיקלים.

  • דרושים מתנדבים בעלת רקע אקדמאי- טיפולי ליצירת קבוצות לשורדי שואה.
  • דרושים מפעילים/ לסדנאות חווייתיות והרצאות בתחומי עניין שונים.
  • דרוש/ה מתנדב/ת עם רקע אדמיניסטרטיבי לקידום המועדון.

 

קהילה תומכת

תכנית קהילה תומכת מיועדת עבור החברים הוותיקים. היא מסייעת להגברת תחושת הביטחון והנוחות בבית ומבטיחה איכות חיים טובה ככל הניתן. במסגרת התכונית מוענקים שירותי "אוזן קשבת". מדובר במתנדבות המקיימות שיחות טלפון אישיות או ביקורי בית, עם הוותיקים על פי הצורך ובהתאם לבקשה.

דרושים מתנדבים נוספים לביקורי בית, שמעוניינים לסייע בהפגת הבדידות באמצעות מפגש אישי ושיחה.

לפרטים והצטרפות: 

אורית גורביץ'

רכזת קהילה תומכת חוף השרון

 

 

מתנדבים למחלקה לשירותים חברתייים

אנו מחפשים מתנדבים שביכולתם לסייע בשעת התמודדות וקושי ובעלי רגישות, סבלנות, יכולת הכלה, היודעים לשמור על סודיות לביקורי בית, אוזן קשבת, הסעות וליווי חולים וחונכות לילדים לטיפוח והעשרה בשעות אחה"צ.
ההתנדבות הינה סדירה ולפרק זמן שייקבע מראש ויינתן ליווי של עובדת סוציאלית.

לפרטים והצטרפות:


ביטחון

שעת חירום

הצטרפו למערך החירום שלנו- המועצה נערכת לעתות חירום ומשבר ומגייסת מתנדבים בעלי מומחיות בתחומי הבריאות, הרווחה, הפסיכולוגיה והחינוך, וכן מתנדבים המוכנים לסייע במשימות שונות.
בזמן חירום, תרומתכם חשובה ומשמעותית. היא מאפשרת לפעול במהירות ויעילות ותורמת לתחושת הביטחון האישי והקהילתי.

לפרטים והצטרפות:

 

מתמידים

מתנדבי מג"ב חוף השרון עומלים ליצירת מרחב בטוח בתחומי המועצה. טרם ההתנדבות בשטח, הם עוברים קורסי הכשרה (שלב א' ושלב ב'), הכשרה לנהיגה מבצעית וכן סמכות לנהיגה בניידת. המתנדבים מחיובים לעשות סיורים כמה פעמים במהלך החודש, שכל סיור הינו בין 4 ל-6 שעות. בפעילות, המתנדבים לובשים מדים, נושאים תעודה מזהה ונושאים ציוד לצורך תפקודם.

 

יחידת הסע"ר המועצתית

יחידה זו מאוישת על ידי מתנדבים מהיישובים וקמה על מנת לתת סיוע עצמי ראשוני בקהילה. תפקידה המרכזי הינו חילוץ ומתן עזרה ראשונה בעת אירוע חירום. ההנחה היא שבשעות הראשונות לאחר אירוע, לא יצליחו ארגוני החירום וההצלה להגיע לכל אירועי החילוץ ולכן הנחיצות הרבה של יחידה זו. מתנדבי יחידת הסע"ר שומרים על כשרותם באמצעות אימונים מרוכזים שמועברים על ידי פיקוד העורף.

לפרטים והצטרפות:


איכות הסביבה- מחלקת קיימת

מחלקת קיימות פועלת למען איכות החיים בחוף השרון. המחלקה שואפת להשיג סביבה בריאה, מטופחת ומשגשגת למען רווחתם ומימוש צרכיהם החברתיים והכלכליים של תושבי המועצה. המחלקה מהווה מסגרת לתושבים המעוניינים לקחת חלק פעיל בקידום הקיימות ואיכות הסביבה ומציעה מגוון הכשרות ותמיכה מקצועית ביוזמות תושבים. בואו להתנדב בתכניות השונות.

שומרי המצוק

מאסוף ועד הרצליה משתרע מצוק כורכר יפיפה. כדי לשמרו ישנה קבוצת מתנדבים אשר פועלת לקידום מרחב טיילות אחראית ושמירה על הטבע במצוק ארסוף קדם. כחלק מהפעילות השוטפת, מקיימים ימי הסברה, מדריכים טיולי משפחות ובימים אלה גם מתקיימת הכשרת מדריכים מקומיים למצוק.

שימור אתרי מורשת

סקר אתרי מורשת של המועצה מציג את המבנים ההיסטוריים בכל יישוב ובשטחים הפתוחים בחוף השרון. מתנדבים ביישובים מלווים את התהליך בבחירת המבנים לשימור והנצחתם.

חוף השרון ישראל נגלית לעין

אוצרות העבר נמצאים בכל בית: באלבום התמונות, בשקיות המסמכים, בצרור מזכרות. כל אדם החי בארץ הוא שותף בתולדותיה, ואלבום התמונות הפרטי מייצג את מסלולי החיים השונים בארץ ואת הקהילות המגוונות. ישראל נגלית לעין הוא מיזם קהילתי לתיעוד, לגיבוי ולהצלה של תמונות המדינה, הארץ ותושביה. מטרותיו – לחזק את השותפות של תושבים מכל שדרות הציבור בסיפור המורשת הישראלי לדורותיו. תושבים מוזמנים לתעד את סיפור משפחתם ולהתנדב במיזם. המתנדבים מלווים את בעלי האלבומים בתהליך התיעוד, סריקת התמונות ויצירת האלבום אשר יופיע באתר ישראל נגלית לעין.

נאמני בריכות החורף

שומרים על בריכות החורף: יש מקום נהדר, עשיר ומגוון. אלפי יצורים קטנים מסתובבים, צמחים ייחודיים צומחים והחיים שם שוקקים. מתנה נפלאה של הטבע שמתעוררת לחיים בכל שנה עם בוא הגשמים- בריכת חורף. החברה להגנת הטבע מקדמת את שימורן של בריכות החורף בישראל בשיתוף קהילות מקומיות. במושב רשפון מתנדבים מקיימים פעילויות הדרכה סביב הבריכה בעונה.

לפרטים והצטרפות:

הדס גנות דותן

מנהלת מחלקת קיימות


לקט ישראל

הצורך ההולך וגדל במזון בקרב חלק ניכר באוכלוסייה, ומנגד – עודפים רבים של מזון, הובילו בשנת 2003 להקמת ארגון לקט ישראל. כיום, מוביל הארגון את תחום הצלת עודפי המזון  במדינה והוא הארגון היחיד בישראל שכל עיסוקו הצלת מזון, למען הזקוקים לו. מדי יום אוסף הארגון עודפי מזון איכותי ממגוון מקורות: תוצרת חקלאית משדות ומטעים, מזון קצר תוקף, מזון מבושל איכותי מבתי מלון, מאולמות אירועים, מחברות קייטרינג, מצה”ל, ממסעדות ועוד. את המזון מוביל הארגון- כשהוא בשיאו- לכ- 175,000 נתמכים באמצעות 195 עמותות בכל רחבי הארץ. הארגון פועל כל העת לחיפוש מקורות נוספים של עודפי מזון מתוך מטרה לממש את חזונו: הצלת כל עודפי המזון הראויים בישראל למען אלה הזקוקים להם.
לקט ישראל מוכר ע"י רשת בנקי המזון הגלובלית- GFN, כבנק המזון הלאומי של ישראל. הארגון זוכה פרס הנשיא להתנדבות, בעל תו “מידות לאפקטיביות” והוכר על ידי המשרד לאיכות הסביבה כארגון  מדווח וולונטרי. לעמותה

דרושים מתנדבים בכמה תחומים:

  • קטיף פירות/ ירקות בנהלל או סמוך לקבוצת שילר. פעילות חווייתית שמיועדת למשפחות, קבוצות וילדים מכיתה ה' ומעלה. ניתן להגיע בימים א'-ה', בין השעות 08:00-16:00.
  • מיון ואריזת התוצרת לקראת שילוחן לעמותות במרכז הלוגיסטי ברעננה. ניתן להגיע בימים א'-ה' בין השעות 10:00-16:00
  • איסופי מזון באופן יומי של עודפי ארוחות מבושלות מקניונים, אולמות אירועים וכד'. ההתנדבות היא קצרה וגמישה, אחת לשבוע לרוב בשעות הערב ובקרבת ביתו של המתנדב.

לפרטים והצטרפות:

מחלקת מתנדבים
טלפון: 
09-7909223
דוא"ל: [email protected]

 

פעמונים

פעמונים הינו ארגון מתנדבים שקם במטרה להגיש סיוע, הדרכה וליווי כלכלי אישי למשפחות ויחידים בכל הארץ. עד כה ליווה פעמונים מעל ל- 20,000 משפחות שנחלצו מהמשבר הכלכלי ולמדו לנהל את חייהן בצורה מאוזנת ואחראית יותר. במקביל פועל הארגון בקרב הקהל הרחב בהעברת הרצאות וסדנאות בנושא ניהול תקציב לגופים וארגונים שונים. קהלי היעד הם: בני נוער, צעירים, משפחות, זוגות צעירים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים, עולים חדשים, לגיל השלישי, אנשי מקצוע ועוד. ההרצאות והסדנאות מועברות ע"י מתנדבים שהוכשרו לכך במסגרת פעמונים. אנו מציעים לכם הזדמנות להצטרף אלינו לחזון פעמונים ולהתנדב כמרצים ומנחי סדנאות לקהל הרחב.
דרישות ההתנדבות: ניסיון בהדרכה/הנחיית קבוצות/הוראה, יכולת ניידות, אפשרות להקדיש 8 שעות בחודש להתנדבות (בשעות הבוקר ו/או בשעות הערב), אנו זקוקים למנחים ומרצים גם בשפות שונות: רוסית, אנגלית, צרפתית ואמהרית.
תהליך הקבלה: ראיון ראשוני לבדיקת התאמה לתפקיד, השתתפות בהכשרה ממיינת בנושא ניהול תקציב והדרכה טובה, שיבוץ להדרכות בהתאם לצרכים ויכולת המנחה וחניכה ומישוב במהלך ההתנדבות. נדרשת השתתפות בהשתלמויות מקצועיות במהלך השנה.

לפרטים נוספים ורישום לחצו כאן