עו"ס ענת לוי (MSW) עובדת סוציאלית קלינית מומחית בטיפול בילד ונוער. עו"ס ע"פ חוק הנוער ועו"ס נוער וצעירים.

נוער וצעירים: 

מטרתנו היא לאתר נוער וצעירים בגילאי 13-25 הנמצאים במצבים המעידים על קשיים רגשיים ואישיים הבאים לידי ביטוי בתחומי חייהם השונים כגון לימודים, תעסוקה, חברה ועוד. מטרת העבודה  הינה  למנוע  התדרדרות בקרב בני הנוער והצעירים ולספק להם סביבה אשר תאפשר  תהליכי שיקום לקראת שילובם מחדש במערכות נורמטיביות. לכל נער/ה צעיר/ה נבנית תכנית טיפול מותאמת לצרכיו בכל תחומי התפקוד, כדי לממש את הפוטנציאל האישי שלהם.

 

חוק הנוער: 

הקו המנחה את העבודה עם משפחות עם ילדים ונוער  הוא דאגה לשלומם והתפתחותם של הילדים. ישנם מצבים בהם הורים, מסיבות שונות כגון: משבר במשפחה, חוסר מסוגלות, ילדים עם התנהגות מורכבת ועוד. אינם מצליחים לתת מענה פיזי, רגשי והתפתחותי הולם לצרכי ילדיהם והטיפול בהם מוזנח ולעיתים הם חשופים גם לפגיעות שונות. במצבים אלו התפתחותם התקינה של הילדים נפגעת ולא מתאפשר להם למצות את הפוטנציאל הגלום בהם.

במצבים אלה עו"ס לפי חוק הנוער,  אשר ממונה מתוקף החוק ע"י שר הרווחה ,  נוקטת בכל הפעולות על מנת להגן על שלומם וביטחונם הפיזי והנפשי של הקטינים.

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מסגרות החינוך השונות, גורמי הבריאות והטיפול בקהילה כדי לאתר את הילדים הללו ולסייע להם ולמשפחותיהם להשתקם ולמנוע התדרדרות נוספת במצבם. לגורמים אלה יש חובה חוקית לדווח לעו"ס חוק הנוער על ילדים אלה, אך גם לשכנים ומכרים יש חובה לדווח על ילדים הנמצאים במצבי סיכון או סכנה כדי שנוכל לסייע להם בזמן. אנו עושים ככל יכולתנו כדי לאפשר לילד לגדול ולהתפתח במקום בטוח , מטפח , מחנך ומכיל הנותן מענה לצרכיו.

 

ענת לוי

עו"ס לתחום נוער, צעירים וחוק הנוער